Za pár prstenů

Za pár prstenů Originální název: Bored of the Ringss

Talpress - 2002
ISBN: 80-7197-086-7

Talpress (2002) 80-7197-086-7 205

Henry N. Beard a Douglas C. Kenney, dva dlouholetí přispěvatelé satirického časopisu Harvard Lampoon, který se mimo jiné proslavil parodiemi slavných literárních děl, si vzali na mušku Pána prstenů. Chcete-li se dozvědět, jak se pod vedením jarmarečního čaroděje Šmajdalfa vypořádají hrdinové naší stručné epopeje, především pak mladý hobit... totiž chobot Fritol Šourek, syn pana Bimba Šourka ze Dna Šourku, s nástrahami, jež jim klade děsivý Saudruh sídlící v ještě děsivější zemi Naador, máte šanci!
Pozor na padělky, především na americké výpravné filmy s novozélandskou přírodou! (Založil/a: norek)

vladislaus
  23. 1. 2012, 17:19
Parodii ve stylu Bláznivá střela jsem ještě nečetl. Pro milovníky těchto komedií doporučuji, pro ostatní je to ztráta času číst.
teddy
  28. 11. 2013, 13:47
Tak toto se moc nepovedlo. Jednu hvězdičku dávám za skvělou předmluvu a úvod, no a druhou za popis chobotů. Zbytek nestál za to číst. Kdo hledá parodii na Tolkiena, ať si přečte raději Rabita.
Tlomb
  11. 11. 2016, 21:18
Co dodat, no... jako 13leté mně to přišlo vtipné. Hlavně básničky, ale jinak jen pokud opravdu nevíte "coby"..