Pustiny

Pustiny Originální název: Barrens and Others

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0533-5

Knižní klub (2001) 80-242-0533-5 368

F. P. Wilson ve sbírce povídek Pustiny dokazuje, že ovládá nejenom románovou tvorbu. Tato sbírka, která představuje povídky vzniklé během posledních dvou desetiletí, zaujme především svou pestrostí: čtenář zde najde klasické, syrové horory vedle povídek vysloveně humorných či ironických. Wilson se ve svých povídkách často věnuje nevšedním zpracováním slavných témat populární kultůry - setkáte se tu třeba s Batmanovým protivníkem Jokerem, který je zavřen za zdmi psychiatrické léčebny, se slavným detektivem Dickem Tracym, jenž je právě na stopě zločinu v rokenrolovém hudebním vydavatelství, nebo s písničkářem Bobom Dylanem čelícím útoku plagiátora z budoucnosti. Vynikající titulní povídkou složil Wilson poklonu klasikovi amerického hororu H. P. Lovecraftovi.
Wilsonovy povídky jsou děsivé i duchaplné, zábavné i plné hlubšího smyslu. Zcela rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v hororovém žánru můžete najít.

Povídky:
- Pocity (Feelings)
- Nájemníci (Tenants)
- Tváře (Faces)
- Obyčejný den (A Day in the Life)
- Desátý prst aneb Začátek mého konce (The Tenth Toe)
- Muž s nožem (Slasher)
- Pustiny (The Barrens)
- Konečná terapie (Definitive Therapy)
- Otesánek (Topsy)
- Rockabilly (Rockabilly)
- Bob Dylan, Troy Jonson a Meťácká královna (Bob Dylan, Troy Johnson, and the Speed Queen)
- Kožešiny (Pelts) (Založil/a: malc8k)

Ghoulman
  13. 11. 2016, 18:29
Pokud bych měl vyzdvihnout jeden klad této povídkové sbírky, pak je to jednoznačně rozmanitost. Jsou zde příběhy klasicky hororové, ve stylu Lovecrafta, či Poea, ale i laděné do thrilleru (v tomto ohledu mne zvláště bavila povídka, ve které se maskovaný muž mstí krvavě mafiánům) a nebo navazující třeba i na komiksové universum (skvěle vystavěná povídka o Jokerovi, s povinnou dávkou mrazivosti i černého humoru).
illy
  19. 9. 2012, 17:17
Mno. Přišlo mi to takové neslané nemastné. Nic z čeho bych si rval rodidla, některá povídka pobaví, jiná zklame. Prostě průměr.