Dar lásky

Originální název: Saving Grace

Oldag - 2007
ISBN: 978-80-86508-83-2

Oldag (2007) 978-80-86508-83-2 384

Historicko-romantický příběh opravdové lásky z počátku 13.st.

Mladičkou, půvabnou a ušlechtilou Johannu provdali, když jí bylo teprve šestnáct let. Po třech letech ovdověla. Anglický král Jan ji však chce provdat znovu, aby se zbavil nepohodlné svědkyně svých intrik. Její nevlastní bratr Nicholas jí nabídne možnost, jak se dostat ze strastiplné situace - lady Johanna si může vzít za muže Gabriela MacBaina, obávaného válečníka, který spravuje její statky ve Skotsku. Po roce života v drsném prostředí skotské Vysočiny si Johanna svou statečností a svou čistou duší získá nejen příslušníky MacBainova klanu, ale především náklonnost a lásku svého může. Objevují spolu dar své lásky, něžného a vášnivého citu, který je chrání před královými nástrahami. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  7. 12. 2013, 0:45
Jan má z Johanny strach, protože se obává, že ví (což opravdu ví), jak naložil se svým synovcem Artušem. Hlavní hrdinka byla na začátku na můj vkus moc ustrašená, ale v průběhu děje se docela obouchala. Její tichý odboj, co se týkalo nošení kiltů a zmínkách o počasí, mě ovšem dost bavil.