Neochvějný

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-064-1

Fantom Print (2009) 978-80-7398-064-1 320

První díl série Ztracená flotila.

Kapitán Geary patří k legendám - v první bitvě války byl prohlášen za mrtvého a stal se velkým vzorem. Jenže po sto letech byl objeven v záchranném modulu, oživen a on se znovu dostává do bojů války, která trvá přes sto let. Jeho prvním úkolem je vyvést Alianční flotilu, která přišla o velení, z nepřátelského vesmíru. Nestojí pouze proti nepřátelům, ale i proti vlastním důstojníkům, jimž se nelíbí nové pořádky. (Založil/a: kuburumba)

Robert Šimčík
  6. 1. 2016, 21:06
Přečetl jsem celou sérii. Není to špatné Sci-Fi, ale po nějaké době mi začalo vadit zbytečné opakování informací, které autor uvedl v předchozích dílech a stále znova a stejnými slovy to dokola omílal jako by tím chtěl text uměle zvětšit. Místy jsem se přistihl, že některé části textu přeskakuji. Hlavní hrdina je ultra slušňák, který je zásadový jak skautský vedoucí a vše co vymyslí se mu podaří. Autorův styl psaní není špatný, ale na mě je až moc jednoduchý. V celé sérii nenajdete jediný podrobnější popis nebo charakteristiku postav a celkově jsou všechny charaktery dost plytké. Pokus o intrikánskou větev příběhu zůstává stále pokusem a chování některých postav je dost absurdní, ale 3 hvězdy si to zaslouží. Přesto raději doporučuji něco od Davida Webera.
MasakTeritory
  3. 1. 2015, 11:50
Je to zvlastni. Chvilkama mi to prijde trochu detske a nesledne zas dospele sci-fi ale to je jen detail.
Knizka se cte dobre,dej je zajimavy natolik ze jsem se na kazdou dalsi stranku tesil a s hlavnim
hrdinou jsem to i prozival :D
Pekna knizka a uz ted ctu druhy dil.
Karlos3344
  25. 3. 2014, 14:59
Pravá vesmírná sci-fi, přesně podle mého gusta.
Velmi čtivé a napínavé. Moc se mi to líbilo, rozhodně pokračuji s dalšími díly...