Zlá doba pro draky

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0342-7

Argo (2010) 978-80-257-0342-7 468
Triton (2010) 978-80-7387-420-9 468

V tomto světě je voda průzračná, tráva smaragdově zelená a slunce žluté jako zornice ohnivého draka. Burácejí tu parní píšťaly lokomotiv, nocí sviští otrávené šípy elfů a za neviditelnou hranicí znějí tlumené kroky těch, kteří ani po smrti nedošli pokoje. Nacházejí se tu panství kouzelnických klanů - někteří mágové se umí měnit ve zvířata, jiní poroučí ničivým silám živlů. V tomto světě už možná nic nebude jako dřív. Zbaven svého ochránce musí čelit vpádu odvěkých nepřátel, kteří ho chtějí naprosto a nezvratně přeměnit.
Kniha je výsledkem spolupráce Sergeje Lukjaněnka a Nika Perumova, dvojice spisovatelů, jejichž tvorba zásadním způsobem ovlivnila ruskou fantastiku uplynulých dvou desetiletí. Dva naprosto rozdílné autorské styly se spojují ve čtivý a dynamický celek, který nabízí poněkud netradiční pohled na fantazijní světy i na žánr fantasy jako takový. (Založil/a: hiro666)

vladislaus
  2. 10. 2012, 17:38
Žánr fantasy Lukjaněnko neumí, tato kniha je toho dalším dokladem. Hloupé a nudné, veškeré nápady se autorovi již vyčerpaly.
Gereth
  23. 7. 2012, 18:02
Čistě průměrná fantasy nesrovnatelná např. s cyklem hlídek. Za celou dobu jsem si nedokázal vytvořit vztah k žádné postavě a bylo mi fuk, kdo, kde a jestli zařve. Vzhledem k věčně přítomnému filozofování jsem pořád čekal, až se začne dít něco neobvyklého. Trpělivě a pozorně jsem četl jeden řádek za druhým, obracel stránky a vyhlížel pointu, která mě uzemní a vyvrátí mé přesvědčení, že tento příběh je obyčejnou knižní variací průměrného RPG questu. Určité náznaky tu jsou, sem tam se mihne zajímavá myšlenka a oceňuji typické Lukjaněnkovo nerozlišování na černou a bílou, ale že by teda přišel s něčím dechberoucím, to teda rozhodně ne. Neměl jsem vůbec problém knihu po každé kapitole zase na nějaký čas odložit.// 50%
Margot
  11. 7. 2011, 7:22
knížka má poměrně velký potenciál, ale nějak mě celou dobu nedokázala chytit.... ačkoliv jsem ji dočetla, v jejím průběhu jsem přečetla ještě čtyři jiné knížky.... jak píše lomeril, většinu času jsem neměla potuchy, co se děje. rozuzlení ok, ale na to, abych celou knížku čekala na poslední 3 stránky asi nejsem ten správný čtenář
maciii
  22. 9. 2011, 23:22
Mnohem více mi vyhovoval styl, kterým je psaná série Hlídek, Zlá doba pro draky je mnohem méně temná, jedná se především o dobrodružství ve fantaskním světě, ve kterém se Lukjaněnko neorientuje tak dobře jako v současné Moskvě. Přesto je kniha čtivá a plná originálních nápadů.
Lomeril
  1. 3. 2011, 10:58
Poněkud pomalejší rozjezd, trošičku zmatené a konec velmi otevřený. To poslední mi ani tak nevadilo, ale celkově jsem většinu času nechápala, co se tam děje. V Hlídkách se mi to stávalo taky, ale na konci to bylo vysvětleno. Vysvětlení v Dracích jsem úplně přesně nepochopila. Nicméně knížka má dobré nápady a jedná se o zajímavý počin.
Jari
  27. 8. 2014, 20:40
V této knize Lukjaněnko ukázal, že mu není tak moc cizí ani fantasy. Kdo zná jeho styl pozná jak se při tvorbě knihy střídali dva autoři. Příběh sice není úplně zbrusu originální, ale dle mého názoru se s ním poprali poměrně dobře.

Velká škoda, že si více nepohráli se světem a věnují se pouze příběhové lince - působí to pak trochu jako nějaký scénář k filmu.
Naharr
  4. 12. 2012, 13:47
Tato Lukjaněnkova kniha mě trochu zklamala, má neskutečný potenciál - úžasný svět. Ale příběh lehce pokulhává, v prostředí které se podařilo vykreslit si mohli autoři daleko lépe vyhrát. Ale na druhou stranu to pořád je Lukjaněnko a stojí za přečtení.