Peníze a trh

Peníze a trh Originální název: Peníze a trh

Portál - 2002
ISBN: 80-7178-685-3

Portál (2002) 80-7178-685-3 152

Kolem peněz vzniklo nesrovnatelně více falešných představ a naordinovalo se více všemožných léků než kolem kteréhokoli jiného jevu hospodářského života. Kniha některé z mýtů spojených s penězi vyvrací, ale hlavně vysvětluje, jaké funkce plní peníze v současném světě, jak fungují banky a kapitálový trh, odkud se berou jejich poruchy a co se proti nim dá dělat. Autor vysvětluje základní otázky ekonomického myšlení přehledným způsobem srozumitelným i neodborníkovi. Zaměřuje se především na to, jak hospodářské procesy ovlivňují ostatní oblasti společnosti, jak je tržní ekonomika propojena s demokracií, ale zároveň poskytuje i řadu poučení užitečných pro osobní finanční plánování každého občana. (Založil/a: skjaninka)

Martin_cz
  30. 12. 2015, 18:00
Rychlé shrnutí středoproudé ekonomiky bez reflexe, ba naopak s nepřiznanou slepou propagací. Líbila se mi část, kdy autor záměrně začne používat nadmíru cizích slov aby dokázal vědeckost ekonomie, přestože jeho kniha je určena pro širokou veřejnost.