Kupředu levá

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Epocha - 2008
ISBN: 978-80-87027-43-1

Epocha (2008) 978-80-87027-43-1 365

Moderní dějiny zasazené do oblasti dnešního Karlovarského kraje uvádějí čtenáře do víru únorových událostí roku 1948. Doba před a po Únoru, svědectví o tom poskládané z dosud nepublikovaných materiálů z centrálních a regionálních archivů, dobového tisku, kronik a vzpomínek pamětníků tvoří kulisy osudového historického zvratu v životě řadových občanů, kteří sem vesměs před krátkým časem přišli. Jejich prostřednictvím tak nahlédneme za kulisy osudového historického zvratu, do života řadových občanů, kteří sem vesměs před krátkým časem přišli. Čtenář sleduje i osudy německého obyvatelstva. Téměř idylické líčení o statečných strážcích hranic na nejzápadnější výspě tábora míru z předchozího času dostane při této konfrontaci vážné trhliny. Skutečnost byla jiná. Vzniká tak autentický obraz tehdejšího času, mravů a jejich aktérů. (Založil/a: skjaninka)

Václav Jiřík Václav Jiřík
*16.11.1944

Týpa
  31. 12. 2014, 18:37
Tuhle knihu jsem přečetl jako druhou od autora,ale zrovna tahle mi nesedla,protože mi přijde,že všechno co udělali komunisti v pohraničí bylo špatné a to asi tak není.I když autor patří mezi mé oblíbené dokážu chápat,proč nemá komunisty v lásce,ale přece jen by to chtělo trošku jinak.Tehdejší zákony byly platné pro každého občana republiky a kdo je porušoval,musel mít problém.A jako autor nemůžu být pouze pro jednu stranu,ale musím psát objektivně.