Láska a čest

Originální název: Honor’s Splendour

Oldag - 2001
ISBN: 80-86508-05-6

Oldag (2001) 80-86508-05-6 365

Romanticko-historický příběh lásky plné vášně, napětí i dobové středověké atmosféry jedenáctého století líčí oblíbená autorka s šarmem a vtipem, stejně jako s neobyčejnou schopností vyprávět o stále se opakující touze a snu každé ženy - najít toho pravého. Krásná lady Madelyne žije na dvoře svého bratra, krutého a bezohledného barona Louddona. Na Louddonovo panství však vtrhne s vojskem baron Duncan z Wextonu, řečený Vlk, aby pomstil zločin, kterého se Louddon dopustil. Duncan z Wextonu o Madelyne ví a chce si ji odvézt jako válečnou kořist. Když ale hrdou krásku spatří, zaručí se, že ji bude ctít a chránit, i kdyby pro ni měl položit život. Odveze ji do svého hradu a jako čestný muž dostojí svému slovu. Nakonec však oba přemůže vášnivý cit a Madelyne se Duncanovi celou svou duší vzdá. Od této chvíle stojí pevně po jeho boku - po boku svého pána - mocného Vlka, který bojuje za její lásku a svou čest. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  10. 12. 2013, 23:42
Láska a čest patří k těm hezkým příběhům z pera Julie Garwood. Líbili se mi oba hrdinové i doba, ve které se příběh odehrával. Zápletka sice také nepatří k nejoriginálnějším, ale v tomto podání mě to ani trochu neobtěžovalo.