Darwinovy ceny - Evoluce v praxi

Darwinovy ceny - Evoluce v praxi Originální název: The Darwin Awards. Evolution in Action

Motto - 2004
ISBN: 80-7246-258-X

Motto (2004) 80-7246-258-X 285

Téměř sto neuvěřitelných historek, ve kterých se nositelé příběhů neskutečně hloupým způsobem sami připravili o život nebo nejsou schopni dál žít.

Podle Darwinovy evoluční teorie přírodním výběrem procházejí pouze schopní jedinci. Ti neschopní nemají šanci na přežití, stejně tak i jejich genetická výbava. A právě to je ústředním motivem knihy: příběhy jedinců, kteří se díky vlastní hlouposti připravili o možnost předat své geny dalším generacím. V tom spočívá jejich hlavní přínos pro lidstvo a evoluci, za který byli in memoriam oceněni Darwinovou cenou. Darwinovy ceny ukazují, jak dopadnou lidé, kteří projeví neuvěřitelnou neschopnost přežít v moderním světě. Kandidát na cenu si smrt musí zavinit sám, událost musí být pravdivá, za zdroj se považují solidní noviny, tisk nebo očití svědkové. Nominace na ceny se pečlivě vybírají prostřednictvím webových stránek a o tom, kdo Darwinovu cenu obdrží, se rozhoduje v dlouhém procesu za přispění mnoha zájemců. Černý humor a recese v oboru genetiky a evoluční teorie. (Založil/a: Vojtik69)

Wendy Northcutt Wendy Northcutt
*17.09.1963

soniaf
  17. 12. 2011, 12:03
Několik málo příběhů z této knihy byli opravdu jen a jen náhody, ovšem těch je v knihze minimum. Většinu knihy tvoří naprosto neuvěřitelné a bizarní formy smrti (nebo připravení se o reprodukční orgány) při činnostech, které by normálního člověka nikdy nenapadli. Při knize jsem byla občas úplně udivená a párkrát jsem se i zasmála, když šlo o člověka, který to nakonec přežil. Jediné, co mě trklo do očí hned na začátku knihy a co se mi tedy hodně nelíbilo, když autorka (doktorka, která vystudovala molekulární biologii) tvrdí, že mutace genů může způsobit UV záření ze Slunce. Je to samozdřejmě naprostá blbost, UV záření může poškodit jen kůži a nebo oko, protože se nedostane ani přes kůži dále do těla. Milá paní doktorka asi nedávala ve škole na biofyzice pozor. :-D
Vojtik69
  7. 11. 2010, 21:52
Občas člověk žasne nad tím, jak může být někdo natolik hloupý. U mnoha příběhů je těžko uvěřitelné, že se skutečně staly, ale autorka knihy se za autenticitu zaručuje.
Peeters
  3. 6. 2013, 23:45
U několika příběhů jsem měl takové křeče ze smíchu v oblasti břicha, že bych si tím i vytvaroval pekáče na svém pupku. U některých jsem nevěřícně kroutil hlavou, no a skoro u všech je smutné, že jsou in memoriam. I když.. :D
hawranek
  14. 10. 2012, 12:28
Je neuvěřitelné, jak je člověk vynalézavý co se týče zbavení se života (či připravení se o pohlavní orgány). I přesto, že některé příběhy jsou neověřené či se jedná pouze o městské legendy, jeden občas nestačí žasnout...