Moudrost a vtip Oscara Wildea

Leda - 2008
ISBN: 978-80-7335-152-6

Leda (2008) 978-80-7335-152-6 216
Rozmluvy

Do umění života jsem vložil svou genialitu, do svého díla jenom svůj talent.

Oscar Wilde, básník, dramatik a bonviván, fascinuje svou nepřekonatelnou slovní ekvilibristikou své čtenáře dodnes. Je žonglérem nevázaného, často absurdního humoru a bonmotů, které mu dnešní baviči mohou jen závidět. Patří stále k nejcitovanějším světovým autorům, zvláště proto, že jeho paradoxní postřehy o lásce, sexu a manželství, navzdory současnému diktátu politické korektnosti a feministické nedůtklivosti, prostě stále platí.

Život je příliš důležitý, než abychom jej brali vážně. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Introvert
  11. 10. 2015, 18:49
Co se mi na Wildeových myšlenkách líbí je lehkost, samozřejmost, jen tak mimochodem okomentuje situaci, skutečnost, člověka - a je v tom všechno, ani slovo navíc; navíc je vtipný... Zde opravdu prosakuje duch génia. Mám ho moc ráda.
Blondi
  22. 7. 2013, 16:02
Dokonalé, ale to bude asi způsobeno dokonalostí samotného autora. Úžasný soubor skvělých a hlavně nadčasových myšlenek. Pokaždé mě ohromí to, jak se lidé vlastně vůbec nemění . . to co sedělo na lidi v 19. st., sedí i na dnešní populaci. Tleskám, pane Wilde! =)
Claire27
  12. 6. 2016, 13:19
Urážlivé, vtipné, trefné, stále aktuální. Není nikdo, kdo by se v tom nenašel. Doba se mění, ale lidé zůstávají stále stejní. Wilde byl mistrem slova a navždy jim zůstane.
" I malá dávka upřímnosti je škodlivá, velká už je naprosto katastrofální."

" V poslanecké sněmovně není jediná osoba, která by stála za portrét; mnohé by však stálo za to zamalovat."
Tamaruška
  4. 8. 2015, 12:14
Přesně jak je v názvu - jeho moudrost a vtip mě asi nikdy neomrzí. Ne, že bych se s každým Wildeovým názorem ztotožňovala, ale jeho filozofie a myšlenky mají něco do sebe. A co je na jeho postřezích nejocenitelnější, je nadčasovost, která je přímo obdivuhodná.