Liber Agape

Liber Agape Originální název: Liber Agape

Horus - 1996

Horus (1996) 220

Ucelené vydání traktátů německého a anglického okultního řádu O. T. O. o sexuální magii pro řádové stupně VII., IX. a XI. Traktát o přípravě homunkula. Jedno ze stěžejních děl anglického hermetika a proroka Nového Aeonu. (Založil/a: mclusky)

#magie
Aleister Crowley Aleister Crowley
*12.10.1875 - †01.12.1947

Myrddin33
  25. 8. 2013, 19:31
O řád Ordo Templi Orientis (O.T.O.) jsem se nijak zvlášť nezajímal a je mi velkou záhadou, jak se Liber Agape objevila na mém seznamu k přečtení. Inu, vrhl jsem se na knihu po prostudování základních informacích o řádu a o autorovi s velkým skepticismem. Nebylo to jednoduché ji číst, ale díky svým znalostem světových náboženství, to nebylo tak náročné(bez nich bych ji četl hodně dlouho bez porozumění). Samozřejmě jsem mnoho věcem neporozuměl, ale to jsem věděl předem, že jisté věci pochopí pouze zasvěcenci řádu.
Mnoho věcí mne udivilo. Nalezl jsem tam ale i mnoho zajímavého. Velice mě zaujala část "Liber vel Pyramidos sub Figura DCLXXI". Řád stále existuje a působí v mnoha zemích celého světa, což zmiňuji kvůli části "O homunkulovi". Velice by mě zajímalo, zda k popsané praktice skutečně dochází v realitě.
Inu, knize nedávám žádné hodnocení, jelikož ho nejsem schopen. Ovšem musím podotknout, že ve mě kniha probudila zájem o řád O.T.O.(čistě akademický, jelikož jsem pragmatik a racionalista; Crowley přikládá velkou váhu astrologii, kterou nemohu rozumně akceptovat.)