Továrna na smrt

Továrna na smrt

XYZ - 2009

XYZ (2009)
Naše vojsko (1959) 301

Dokument o Osvětimi - Birkenau.
Kniha je doplněna tím, co vyšlo najevo při procesu s vrchním velitelem všech táborů Rudolfem Hoessem, v březnu 1947 před tribunálem ve Varšavě. (Založil/a: Adelita)

Ota Kraus Ota Kraus
*07.09.1909 - †2001

Erich Kulka Erich Kulka
*18.02.1911 - †12.07.1995

achilles
  23. 8. 2015, 19:45
Asi nejhroznější kniha o nacistických koncentračních táborech, kterou jsem kdy četl. Není to příběh, prostá fakta. Ne, prostá, strašná a otřesná fakta. ŠKoda jen té komunistické agitace v doslovu. Ale v té době to asi jinak nešlo.
spartik
  29. 8. 2012, 7:33
Dost dobře jsem di nedokázala představit, jak to vypadalo a jak to chodilo v koncentračním táboře. Po přečtení této knihy si to snad představi dokážu. Pro mě hodně šokující dokument o tom, že zvířata měla větší cenu než lidský život. Nejhorší na tom je to, že to byla skutečnost. Kniha se dobře četla, je doplněna fotkami a kresbami. Pro mě velmi dobrý šokující dokument.
LucInka. 196
  6. 12. 2016, 8:13
Když si to člověk představí ... to snad ani nejde. Šokující fakta, ale zařadila bych tuhle knihu do povinné literatury na škole. Jen si nedokážu představit, jak se říká, že Hitler sice dělal strašné věci, ale Stalin ještě horší - co může být ještě horšího?! Tahle kniha člověka fakt zasáhne ...
Bullit
  28. 8. 2013, 10:32
Zdravim,nevíte prosim vás někdo kde se ta kniha dá koupit přes net???všude sem jí hledal ale nide sem jí nemohl najít.Pošle mi kdyžtak odkaz díky :)
banan
  31. 7. 2013, 0:32
.. precteno jiz v detstvi, musim rici, ze me to hluboce zasahlo a v dalsich krocich do soucasnosti poznamenalo.. Urcite bych zaradil k povinne cetbe na zakladnich skolach..
Lancia1
  4. 1. 2013, 18:04
Vynikající kniha. Autentické hrůzy v koncentračních táborech. Přečíst povinně by měli všichni na druhém stupni základních škol. Možná by bylo méně "hajlujících"
MankaManka
  3. 3. 2011, 10:14
Při čtení tohohle se mi vařila krev v žilách a jako vždycky jsem žasla nad tím, jak je něco takovýho vůbec možný... Pro mě osobně hrozně silná kniha, tím spíš, že to není žádná fikce, ale relativně nedávná minulost.