Originální název: Úžasný svět dinosaurů

Triton - 2012
ISBN: 978-80-7387-507-7

Triton (2012) 978-80-7387-507-7 360
Triton (2009)

Kniha vychází především z novějších poznatků, publikovaných často v prestižních vědeckých časopisech. Najdete v ní informace o známých druzích dinosaurů, jakým byl Tyrannosaurus rex, Triceratops horridus nebo třeba Stegosaurus stenops. Zároveň se však dozvíte také o mnoha bizarních, nově objevených nebo málo známých druzích fascinujících dinosaurů. Mnohé ze zde publikovaných informací budete číst bezpochyby poprvé a jistě vás také překvapí. Chcete-li se dozvědět o dinosaurech něco zcela nového a přitom náležitě ověřeného, je tato kniha určena právě vám.

Kteří dinosauři měli největší mozek? Dokázali rychle běhat, nebo se spíš jen loudali? Můžeme dnes dinosaury opravdu naklonovat? Co bylo špatně v Jurském parku a Cestě do pravěku? Kolik dinosaurů bylo již objeveno a jak veliký byl „průměrný“ dinosaurus? Žili kdysi tito tvorové také na našem území? Kde se dnes v České republice setkáme s jejich zkamenělinami a modely? Na tyto a mnohé další otázky, z nichž některé ještě nebyly zodpovězeny v žádné u nás publikované knize, najdete v textu odpovědi. Kniha je určena čtenářům každého věku, kteří si chtějí učinit dostatečně obsáhlou představu o jedné z nejúspěšnějších a nejzajímavějších skupin živočichů v celé historii naší planety. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Alectropodion2016
  12. 5. 2016, 9:38
Dnes již klasika, stejně jako Marešova Záhada dinosaurů. Zejména druhé vydání s nádhernými ilustracemi Lubomíra Kupčíka je prostě "must have" nejen pro zájemce o dinosaury a pravěk.
Dinosaurtom2015
  1. 4. 2016, 13:28
Obsahuje spoiler spoiler Přehledné kompendium o dinosaurech, jejich evoluční historii, dějinách objevů, rekordech a kuriozitách a mnohém dalším. "Must have" pro každého zájemce o pravěk, dinosaury, paleontologii nebo přírodu obecně.