Deník ctihodné prostitutky

Deník ctihodné prostitutky Originální název: Dakrya tou Theou

Fragment - 2009
ISBN: 978-80-253-0836-3

Fragment (2009) 978-80-253-0836-3 328

Odhalte tajemnou minulost ctihodné dámy! Svůj osud líčí Evženie Franku alias Dženy Samara až do svého stáří, jež prožívá jako vážená dáma. Evženie pochází z chudé rodiny z malého ostrůvku na jihu Řecka. Mládí strávila v atypickém prostředí athénské čtvrti Pireus v nevěstincích, hernách a nočních klubech. Díky jejímu deníku nahlédneme do tajů "nejstaršího" řemesla, jehož pravidla se po staletí téměř nezměnila...
Nechte se unést silným příběhem ženy, jejíž minulost může být kdykoliv odhalena. (Založil/a: Imzadi)

Kůstka
  25. 10. 2012, 10:45
Nádherný celoživotní příběh jedné chudé holčičky z malého ostrova.. Stránku po stránce jsem s ní prošla celým jejím životem, poznala její přátele, milence, rodiče, sourozence, dceru, vnoučata.. Až jsem nevěřila, když v jednu chvíli bylo Irini 21 a o pár stránek dál už 52.. Život letí. A na konci jsem se ani té slze neubránila..
"Protože až budete tento svět opouštět, Bůh se vás nebude ptát, kolik bohatství jste si nahrabali, kolik milenců jste měli, ale kolik jste dali lásky."
Vikyna
  7. 9. 2015, 15:51
Příjemná knížka. Četla se mi velice dobře, hltala jsem každou chvilku v životě hlavní hrdinky. Celkový dojem mi zkazil jen konec. Přestože mám ráda šťastné konce, tento bohužel působil až příliš nerealisticky.
Adele
  10. 4. 2014, 22:52
U mě jedna z nejlepších knížek co jsem četla. Celoživotní příběh, kdy se postava s každou generací mění, ale každá ta generace vás baví číst, vidíte lidskou stránku, a silnou povahu hlavní hrdinky. Dojemný konec byl možná pro někoho trochu přeslazený, ale celkový dojem nezkazí
Evelýny
  14. 12. 2014, 22:01
Tuhle knihu jsem nedočetla. Od začátku mi vadil styl, kterým byla kniha napsána - možná za to může překlad, ale to nemohu posoudit. Bylo tam z mého pohledu dost nelogických nepřesností. Když mi v půlce knihy začala vadit i řecká jména, tak jsem přestala. Pro mě zklamání.
Anett
  3. 8. 2013, 15:43
Úžasný příběh, který mě bavil od začátku až do konce, který mě dohnal k slzám.
Silná knížka, kterou bez rozmýšlení řadím mezi oblíbené :)
b.w.
  28. 3. 2014, 7:57
Velmi čtivá kniha, která mě bavila od prvních stránek až do konce. Příběh je krásný, ke konci možná trochu přitažený za vlasy, ale dojem mi to nezkazilo.
cisty
  18. 1. 2014, 9:08
Mne kniha zklamala. Pro mne je to velmi nepravděpodobný příběh, zvláště v závěru knihy, kdy se hrdinka šťastně shledá se všemi lidmi, které ji v životě ovlivnily. Je sice pravda, že nejsem zvyklá na červenou knihovnu, ale přesto je to na mne moc velký slaďáček. Byla by z toho možná dobrá telenovela.
Ovšem ponechám-li stranou děj, mnohem více mi vadil velmi jednoduchý způsob, kterým je kniha psána. Zaráží mne, že autorka patří v Řecku mezi nejúspěšnější spisovatele. Píše reportáže, scénáře, básně a knihy pro děti. Vydala již více než 10 knih. Nabízí se mi vysvětlení, že by se nemuselo jednat o tak nekvalitní dílo autorčino, ale o odfláknuté dílo překladatelčino. Však sama překladatelka uvádí, že si knihu vybrala zcela náhodně (!!) a že překlad vznikal za pochodu, když zároveň dílo četla a zároveň jej překládala!
Za mne pouhých 20%, a to jen díky zajímavému tématu a díky tomu, že jsem knihu neodložila po několika stránkách, ale dočetla ji.
AnickaMa
  1. 9. 2015, 14:13
Moje tajný guilty pleasure... Knížku jsem četla kdysi dávno když mi ji půjčila kamarádka, pak jsem ji strašně dlouho sháněla pro sebe a nakonec na ni zapomněla.... Až jsem ji nedávno objevila v antikvariátu a odnesla si ji domů....
Ambice stát se generační ságou se podle mě autorce plus minus naplnila... Druhá polovina má tendenci ke zkratkovitosti, ale pokud neměla autorka v plánu napsat román o dvou tisíci stranách tak neměla moc na výběr....
Při první půlce člověk soucítí, během líčení života v Trumpě si říká jestli jsou chlapi vážně takoví zmetci, a že prostituce vlastně nevypadá jako taková hrůza a na konci si citlivky jako já hezky popláčou....
Ta knížka má všechno co člověk hledá, pokud tedy nehledá hluboké filosofické pravdy - zasmějete se, popláčete si, sem tam vás něco i překvapí...
olala
  17. 9. 2015, 9:24
Mě tato kniha zklamala. První část knihy byla hezká, i když mě trochu zarážela naivita hlavní hrdinky (ale budiž....). Druhá část knihy byla horší, méně uvěřitelná a ten konec...no škoda mluvit. Čekala jsem, že postavy i celkový děj budou propracovanější. Postavy ale byly popsané jen povrchně, jejich chování mi přišlo občas nelogické a vše proběhlo jen tak letem světem. A těch dobrých konců tam bylo na můj vkus nějak moc. Myslím si, že kniha měla dobrý potenciál, který nebyl využit.
Aladinka
  7. 12. 2012, 15:26
Kniha se mi celkem líbila. První část knihy se mi četla velmi hezky. Příběh uvěřitelný, linie se táhla plynule, děj byl zajímavý a moc jsem se těšila, jak se bude dále ubírat. Ve druhé polovině knihy jsem chvílemi ztrácela nit, chvílemi jsem měla pocit, že se z velmi hezké knihy začíná stávat trochu plytké čtení. Emoce postav byly dle mého vykreslené velmi povrchně, přesto, že se jim děly opravdu silné věci. Závěr knihy mi bohužel přišel přeslazený a tak jak z prvu knížka byla důvěryhodná, konec mi přišel přesně opačný. Celkový dojem nemám špatný, ale dobrý také ne. Přesto některé věty byly okouzlující a velmi pravdivé a mohu se s nimi lidsky ztotožnit.
Lucievach
  8. 10. 2011, 10:03
Posledních třicet stran jsem obrečela jako malá, krásná kniha. Ještě teď jsem naměkko když si vzpomenu na ten konec.