Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

PopCo

87%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

PopCo Originální název: PopCo

Nejnovější vydání:
Host - 2010
Počet stránek: 400
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Host (2010) 400

Britská korporace PopCo je třetí největší firma vyrábějící hračky na světě. Devětadvacetiletá Alice Butlerová je zaměstnaná v této společnosti v oddělení designu a inovací a jejím úkolem je vytvářet sady detektivních pomůcek pro děti. Alice je specialistkou na křížovky, kryptografii a kryptoanalýzu; tento talent zdědila po svých matematicky založených prarodičích. Dostane za úkol vymyslet produkt, po kterém by šílely pubertální dívky. Při řešení tohoto úkolu se navrací do vlastní minulosti a uvažuje o své identitě. Brzy vstupují do hry tajemné zašifrované zprávy od anonymního odesílatele a také tajemství přívěsku, který jí kdysi pověsil na krk její dědeček. Alice se snaží přijít záhadám na kloub a přitom si čím dál více uvědomuje své rozčarování nad světem, v němž vládne všudypřítomná reklama jejího zaměstnavatele a zneužívání dětských zákazníků. (Založil/a: misssicccka)

(více)  

Štítky

více  
Scarlett Thomas Scarlett Thomas
*??.??.1972

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

23.44
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 2. 2012, 9:38
Velmi dobré čtení. Inteligentní, čtivé, žádné násilné zvraty. Ale mám připomínky: jestli vyjde od autorky ještě něco, nevím, jestli mě bude bavit opět typově stejná hlavní hrdinka. Celkem mladá, lehce excentrická, s problémy v dětství, vztahem k homeopathii, vegetariánství, odmítající konzum. Navíc mě napadla paralela ke zpěvačce, co zpívá s velkým hlasovým rozsahem a v každé písni nám to nutí. Kniha je místy jako populárně naučná literatura, snažící se tvrdošíjně vylepšit naše vzdělání. V tomto smyslu si mohla odpustit i konec- myslím tím NoCo. Stačilo naznačit, duchovní poselství by vyplynulo samo. Ale celkově- určitě doporučuji k přečtenéí.

misssicccka
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 11. 2010, 18:54
Jsem nadšená. Nebojím se říct, že tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem měla tu čest si přečíst. Říkám čest, protože autorka je pro mě génius. Její schopnost propojit své nadšení pro kryptografii, matematiku, homeopatii (to už bylo vše v Konci pana Y), veganství a jiné oblasti života je neuvěřitelné.
Kniha mě vcucla pozvolna, o to víc jsem si to pak užívala. Nemohla jsem se odtrhnout. Chtěla jsem znát řešení hádanky :).
Mohu jen doporučit.
A koláš "Ať se najedí" si vyzkouším :) (recept je v knize)
CrowT
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 2. 2011, 15:28
"PopCo" je román postmoderně roztříštěný, snaží se pokrýt širokou škálu témat od virtuální reality, šifer a matetmatiky, přes vegetariánství a veganství až po nekalé praktiky nadnárodních korporací. Ač může taková směs na první pohled působit nesoroudě, jako onen pověstný dort, který pekli pejsek s kočičkou, je třeba prohlásit, že autorka se se svým ambiciózním úkolem vyrovnala skvěle. Jednotlivá témata plynule a nenásilně přecházejí jedno v druhé a vůbec nevadí, že místy máme pocit, jako bychom četli literaturu faktu (zvlášť když se protagonistka knihy dostane k výkladům o šifrách a kódech), právě naopak, kniha nabízí nepřeberné množství pozoruhodných a poutavých informací i podnětů k zamyšlení.
Děj plný akce a zvratů od tohoto titulu nečekejte. Vše plyne pozvolna a pomalu, avšak naštěstí nikoliv rozvláčně (snad až na pár prvních kapitol). Autorka rovněž skvěle dokáže zpracovat psychologii postav, takže působí uvěřitelně a čtenářům na nich záleží.
Jediná výtka by se snad dala vyslovit k poněkud tendenčnímu (snad až "propagandistickému") zakončení knihy, které působí v celkovém kontextu poněkud násilně. Ani tato výhrada ovšem nemění nic na tom, že PopCo je vynikající román, který si klade nemalé cíle a takřka bezezbytku je také naplňuje. (9/10)
Ajuch
60% 60% 60% 60% 60%
  9. 10. 2011, 19:06
Kniha se mi líbila, byla čtivá, ale přišlo mi jako by začala úplně jinde než skončila a spousta témat byla jen nakousnutá a nedořešená.
Ef.Ghayn
60% 60% 60% 60% 60%
  22. 6. 2011, 16:55
Asi jsem na romány Scarlett Thomasové svým způsobem omezený...:))) Občas jsem se prokousával dějem dlouho a ztuha... Z v ČR vydaných knih Thomasové se mi PopCo četlo asi nejobtížněji... Rozhodně ale u takto náročných knih zas vypnu jinou kontrolku v hlavě a po detektivkách je tato literatura třeba:))