Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rytířský úsvit

80%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rytířský úsvit
Autor:
Originální název: Juxtaposition
Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Nejnovější vydání:
Classic - 1996
ISBN: 80-85782-37-5
Počet stránek: 293
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (1996) 80-85782-37-5 293

Stile žije ve dvou odlišných světech. Na Protonu, planetě technické a poživačné civilizace je otrokem, který se věnuje Hře. Na Fázi, ovládané magií, je jednou z rozhodujících bytostí: Modrým adeptem, pánem kouzel a vládcem jedné z říší.
Jako všichni lidé je i Stile ukotven v obou světech a osud v jednom zrcadlí osud v druhém. Utkání v protonské Hře jsou stejně napínavá jako Stilův boj s jinými adepty a mýtickými bytostmi na Fázi.
Po mnoha příkořích se Stile konečně dočkal úspěchů: získal svou vytouženou Modrou paní na Fázi, na Protonu je blízek konečnému vítězství ve Hře: to mu zaručuje neuvěřitelný skok z bezprávného postavení otroka mezi privilegované Občany.
Stile, malý muž, obdařený suchým humorem, nikdy neselhávající věcností ve vzácném spojení s heroickou statečností si v obou světech vede dobře. Zdá se, že jeho úspěchu nestojí nic v cestě. Vztahy paralelních světů jsou však hluboce poznamenány. Nerovnováha ve prospěch Protonu vysává energii z Fáze. Mýtus jednorožců, vlkodlaků a trolů je ohrožen v samém srdci svého bytí. A s tímto mýtem i Stilova milovaná Modrá paní.
Stile, odrážející tvrdé útoky na Protonu, se pokusí zasáhnout do odvěkého spojení obou světů. Aby je pochopil, musí se poradit se samotným Orákulem, který ví o světě nejvíc.
Podaří se mu zabránit neodvratnému zániku? (Založil/a: hiro666)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
40% 40% 40% 40% 40%
  29. 12. 2016, 17:16
Tak s tímto jsem moc nepočítal, díl, ve kterém se to vše má rozhodnout mi nakonec nabídl nejslabší čtenářský zážitek. Sešlo se tu víc věcí, nebylo tu už nic vyloženě nového, co by příběh něčím oživilo, převažoval rámec Fáze, který mým šálkem kávy nikdy moc nebyl a i příběh, který díky svému zakončení měl mít spád, ho měl takový nijaký, takže jsem se do knihy vyloženě nutil. ===40%

Bohužel i tato série je z ranku těch, kdy po slibném rozjezdu, není schopen závěrečný díl překonat své předchůdce, což mě celkem mrzí ** 60% **