Chameleon a zaklínadlo

Poprvé vydáno celosvětově: 1977

Corona - 2000
ISBN: 80-8611-619-0

Corona (2000) 80-8611-619-0 430

Xanth je země kouzel, ve které vládne magie.
Každý má svůj vlastní magický talent a kouzlo, které může použít jen on sám.
Je to země kentaurů, draků a bazilišků.
Jen nešťastný Bink nemá žádnou magii. Hrozí mu vyhnání z Xanthu.
Navždy!

Gejzír nápadů a humorných situací v jednom z nejúspěšnějších předchůdců Zeměplochy.

Hlavní hrdina knihy, mladý Bink, se vydává hledat dobrého čaroděje Humfreye, aby mu pomohl zjistit, jaký magický dar dal osud Binkovi do vínku. Nikdo totiž nesmí v Xanthu zůstat, pokud do svých pětadvacátých narozenin nepředvede svou magickou schopnost. Bink při svém putování potkává dívku, která by se naopak svého kouzla-prokletí ráda zbavila. (Založil/a: hiro666)

Zhabza
  6. 2. 2014, 22:24
Když jsem tuto knihu začínal číst, čekal jsem humornou fantasy. Bylo to hodně přehnané očekávání, ale i tak jsem se poměrně bavil. Svět má ohromný potenciál, který se mi ale zdá trochu nevyužitý. Pár věcí je nadbytečných, dokonce až trapných. I tak je kniha skvěle čtivá a jen velmi nerad jsem se od ní odtrhával. Jako vlakové čtení výborné. Možná si někdy najdu čas i na další díl.
tequilaking
  18. 12. 2012, 11:20
Gejzír nápadů a humorných situací v jednom z nejúspěšnějších předchůdců Zeměplochy?? Myslím že to je úplný žvást s výpovědní hodnotou = 0. K předchůdcům Zeměplochy patří i Sněhurka a 7 trpaslíků, která je mnohem úspěšnější.
Xanth je opravdu zajímavě vymyšlený magický svět, hlavně jeho rostliny a zvířata mají vlastnosti, o kterých jste asi ještě nečetli. Příběh je fakt pohodový a určitě vtipný, ale žádný gejzír smíchu nečekejte - jenom na humoru postavený není. Oddychová fantasy ze světa, kde vždycky všechno dobře dopadne.