Záblesk paměti

Poprvé vydáno celosvětově: 1989

AG kult - 1991
ISBN: 80-900081-3-5

AG kult (1991) 80-900081-3-5 208

Rekall - výrobce syntetických vzpomínek za několik miliónů dolarů. Na konci jednadvacátého století udělají jeho zkušení specialisté nemožné možným a dodají tak lesku všedním existencím svých klientů. Avšak živé sny o Marsu stavebního dělníka Douglase Quaida skrývají smrtící tajemství: jeho pravou osobnost. Její majitel je pak štván zabijáky ze své minulosti, kterou objeví, a která se náhle stane hrůznou skutečností...

Literární zpracování slavného filmu Paula Verhoevena Total Recall. (Založil/a: hiro666)

Richie
  20. 10. 2016, 21:16
Kniha je zpracována podle scénáře k filmu Total Recall, který se mi svého času velmi líbil. Tím pádem i kniha je pro mě dostatečně napínavá a čtivá, protože velmi přesně kopíruje děj filmu. Podkladem pro film byla krátká povídka Philipa K. Dicka (We Can Remember It for You Wholesale).
V knize je pár podrobností navíc oproti filmu (např. poselství cizí civilizace), které kvalitu příběhu ještě vylepšují. 90%
HELLBOY-DB
  12. 3. 2012, 18:06
Jelikož film, podle kterého tato kniha vznikla znám nazpaměť a je můj oblíbený tak se mě při čtení úplně jasně vybavovaly filmové lokace. V pár detailech se film od knihy mírně odlišuje a k plusu knize přičítám vysvětlení důvodu (oproti filmu), proč mimozemšťané stroj k výrobě atmosféry na Marsu postavili. Kvůli tomuto bonusu vůči filmu zvyšuji z 80 na ===100%