Kytary a řev aneb co bylo za zdí

Kytary a řev aneb co bylo za zdí
Originální název: Kytary a řev aneb co bylo za zdí

Nezjištěno / Jiné - 2010

Nezjištěno / Jiné (2010) 317 Papagájův hlasatel
Nezjištěno / Jiné (2002) 317

Kytary a řev aneb co bylo za zdí - Punk rock a hardcore v Československu před rokem 1989.

Československá socialistická republika, léta 1977-1989. Byl to právě onen časoprostor, v němž se tehdejší punk rockové kapely pohybovaly, který s sebou přinášel situace, kdy běžná věc jako zorganizovaní koncertu spíše připomínla bojovou hru, barevné vlasy a náušnice v uchu znamenaly pozvánku k nákladačce na policejní stanici a kdy se vydání desky rovnalo utopickému snu.Není pochyb o tom, že kdyby kapely, o kterých je v této knize řeč, hrály dnes, skončila by řada z nich ve spárech hedebního byznysu.Některé z nich by to možná už z principu odmítly, ale vtip byl právě v tom, že tuhle volbu jste u nás tehdy neměli. Až do určítého nepatrného oteplení na samém konci 80. let bylo provozování punk rocku u nás činností nebezpečnou i pro ty, co jinak chtěli být poslušní a jen v klidu ve sklepě mydlit tři akordy. (Založil/a: Koki.i)

#hudba
Filip Fuchs Filip Fuchs
*8.8.1975 - †9.1.2016

Všivák
  21. 5. 2015, 13:31
Kniha pěkně mapuje prostředí československého punku za komančů. Je tu i několik hodně zajímavých rozhovorů. A taky fakt, že tenkrát těch kapel opravdu tolik nebylo. V téhle malé knize jsou všechny. Jediné, co mi trochu vadilo, byla místy až moc velká autorova zaujatost. Protože každý má rád něco jiného, a je naprd se nechat zmanipulovat nějakými žvásty. Informační hodnota je ale skvělá.
LadysR2
  3. 1. 2017, 11:48
Knížku jsem sháněl roky a konečně ji mám.
Ač titul vypadá, že není k sehnání, v tuto chvíli je. Vydání z roku 2010. http://www.phr.cz/
Blaženě si knihu prolistovávám sem a tam, kochám se fotkama, textama písní a pročítám příběhy o kapelách, na kterých jsem vyrůstal a jsem nadšenej i množstvím údajů o kapelách, které mě minuly.
Pro kluka, co vyrůstal na punku, je radost mít Kytary a řev doma. Pro ty ostatní, co jsou třeba jen zvědaví je to parádní sbírka informací o době, která stála za h..no, ale děly se i dobrý věci.
A jen doplnění Všivákova komentáře.
Autor v doslovu píše. Cituji zkráceně: Objevují li se někde na předchozích stránkách hodnocení..... která nejsou citací někoho jiného, pak jde čistě o mé subjektivní názory a ty se vůbec nemusí shodovat s názory ostatních čtenářů..... I proto doporučuji sehnat si další materiály k tomuto tématu, nahrávky .... apod. a udělat si názor vlastní.
Toto prohlášení, spolu s tím, že původní vydání bylo vydané anonymně a celá výroba knihy byla na bázi předrevolučního samizdatu vydpovídá o naturelu autora a lidí, co mu s knihou pomáhali