Kytary a řev aneb co bylo za zdí

Kytary a řev aneb co bylo za zdí
Originální název: Kytary a řev aneb co bylo za zdí

Nezjištěno / Jiné - 2002

Nezjištěno / Jiné (2002) 317

Kytary a řev aneb co bylo za zdí - Punk rock a hardcore v Československu před rokem 1989.

Československá socialistická republika, léta 1977-1989. Byl to právě onen časoprostor, v němž se tehdejší punk rockové kapely pohybovaly, který s sebou přinášel situace, kdy běžná věc jako zorganizovaní koncertu spíše připomínla bojovou hru, barevné vlasy a náušnice v uchu znamenaly pozvánku k nákladačce na policejní stanici a kdy se vydání desky rovnalo utopickému snu.Není pochyb o tom, že kdyby kapely, o kterých je v této knize řeč, hrály dnes, skončila by řada z nich ve spárech hedebního byznysu.Některé z nich by to možná už z principu odmítly, ale vtip byl právě v tom, že tuhle volbu jste u nás tehdy neměli. Až do určítého nepatrného oteplení na samém konci 80. let bylo provozování punk rocku u nás činností nebezpečnou i pro ty, co jinak chtěli být poslušní a jen v klidu ve sklepě mydlit tři akordy. (Založil/a: Koki.i)

#hudba
Filip Fuchs Filip Fuchs
*8.8.1975 - †9.1.2016

Všivák
  21. 5. 2015, 13:31
Kniha pěkně mapuje prostředí československého punku za komančů. Je tu i několik hodně zajímavých rozhovorů. A taky fakt, že tenkrát těch kapel opravdu tolik nebylo. V téhle malé knize jsou všechny. Jediné, co mi trochu vadilo, byla místy až moc velká autorova zaujatost. Protože každý má rád něco jiného, a je naprd se nechat zmanipulovat nějakými žvásty. Informační hodnota je ale skvělá.