Past na Popelku

Past na Popelku Originální název: Piége pour Cendrillon

Mladá fronta - 1970
ISBN: 23-064-70

Mladá fronta (1970) 23-064-70 128

Podezřelý požár domu na pláži v jižní Francii uvězní dvě mladé ženy. Jedna je bohatá, druhá chudá. Jedna umírá a druhá přežije - je však popálena k nepoznání a trpí úplnou ztrátou paměti. Plastická chirurgie jí daruje hezký nový obličej, ale není jí schopna navrátit paměť nebo alespoň vzpomínky na onu osudnou noc, kdy se stal zločin. Kdo doopravdy je? Vrah, nebo jeho oběť? Hledá odpověď, ale její zjištění jen všechno komplikují... (Založil/a: Moonstruck)

Keatin
  1. 11. 2012, 22:24
Na to, jaké má tady kniha hodnocení jsem čekala pecku. Očekávání je však jedna věc a dojem z přečtení věc druhá. Přiznám se, že začátek pro mne byl nečitelný, a to v tom smyslu, že jsem se ztrácela, nechápala jsem autorův styl psaní. Poté, s přibývajícími dialogy se to zlepšilo, nicméně tak do půlky knihy jsem se do čteni nutila. Poté už to nabralo spád, ale ani vyvrcholení nebylo zas až tak překvapivé. Nicméně, nápad skvělý, ale u mě zpracování moc nezabodovalo. Proto jen 3*.
yarghoul
  2. 11. 2012, 10:06
Souhlasím s Keatin, začátek se četl vážně špatně. Hodně mi vadilo, že se uvádí jen první dvě písmena ze jména, občas mě to pletlo. Také jsem podle hodnocení bohužel čekala mnohem víc, než jsem přečetla..
Frame
  29. 4. 2011, 19:02
Kriminální román s neobvyklou psychologickou zápletkou: Podezřelý požár domu na pláži v jižní Francii uvězní dvě mladé ženy. Jedna je bohatá, druhá chudá. Jedna ho zavinila, druhá je oběť. Jedna umírá a druhá přežije - je však popálena k nepoznání a trpí úplnou ztrátou paměti. Plastická chirurgie jí daruje hezký nový obličej, ale není schopna jí navrátit paměť nebo alespoň vzpomínky na onu osudnou noc, kdy se stal zločin. Kdo doopravdy je? Vrah, nebo jeho oběť? Hledá odpověď, ale její zjištění jen všechno komplikují... Hra dvojnice, která jí byla v předchozím životě vnucena, způsobila rozštěp jejího vědomí a v tomto stavu si klade otázku, zda je obětí vraždy nebo zda je sama vražedkyní.