Tanec stínů

Originální název: Shadow Dance

Oldag - 2008
ISBN: 978-80-86508-97-9

Oldag (2008) 978-80-86508-97-9 281

Na velkolepou svatbu Kate MacKennové a Dylana Buchanana přichází podivný host. Excentrický profesor historie MacKenna tvrdí, že mezi oběma rody, jež se tímto sňatkem spojují, trvá prastarý spor, který má počátek dávno ve středověku, kdy předkové obou novomanželů žili ve Skotsku. Vinu dává jednoznačně Buchananům, kteří údajně ukradli McKennům vzácný poklad a v průběhu staletí páchali jen a jen zlo. Ženichova sestra Jordan Buchananová tento zaujatý výklad vyslechne, je pobouřena a profesorovi samozřejmě nevěří. Pravděpodobně by však jeho tvrzení odbyla jen mávnutím ruky, nebýt Noaha Clayborna, blízkého přítele rodiny. Ten jí totiž vyčte, že jedná vždy až příliš rozumně a není schopna chovat se spontánně. Aby mu Jordan dokázala, že nemá pravdu, rozhodne se vypravit za profesorem do texaského městečka Serenity, kde hodlá převzít výsledky jeho bádání. Avšak sotva se ubytuje v maloměstském motelu a začne pořizovat kopie závěrů výzkumu, čeká ji děsivé překvapení. V kufru svého auta nalezne mrtvého profesora MacKennu. Od této chvíle se zdá, že se její dosud klidný a rozvážný život obrátil vzhůru nohama. Naštěstí nalézá oporu ve svém bratrovi Nickovi a Noahu Claybornovi, kteří jako agenti FBI mohou v pravý čas zasáhnout. Jejich příjezdem však problémy nekončí. Jordan dál naráží na hrozby, jež přicházejí z nejbližšího okolí, spolu s Noahem se musí vypořádat s nebezpečím číhajícím na každém kroku, s všudypřítomnými intrikami. V průběhu společně strávených dní se jejich vztah začíná měnit... (Založil/a: Martina)

Veruli2
  20. 8. 2013, 9:09
Nečekala jsem od autorky historických románu, takto bezvadnou romantickou detektivku. Kniha doporučuji přečít, děj je po celou dobu napínavý a když si už myslíte, že víte kdo je vrahem, příjde nečekané rozuzlení.