Šepot

Šepot
Originální název: madžucu wa sasajaku

Euromedia Group - 2010

Euromedia Group (2010) 288

Mamoru Kusaka vyrůstá v rodině své tety Joriko. Poté co jedné noci jeho strýc taxikář nezaviněnou náhodou autem porazí a smrtelně zraní mladou dívku, začnou rodině hrozit velké potíže. Byla to ale opravdu „pouhá“ tragická dopravní nehoda? Mamoru začíná pomalu skládat drobné střípky rozsáhlého a osudového příběhu čtveřice mladých žen, které využívaly důvěřivosti osamělých mužů, mámily z nich peníze, aby je nakonec ponechaly zničené jejich osudu. Nyní ale jedna po druhé umírají – trojice už něžije: ke dvěma sebevraždám se přidala ona strýcova nehoda. Poslední přežívající hrozí smrtelné nebezpečí… pokud ji Mamoru nenalezne dříve než tajemný pachatel. Zkušená japonská autorka 46 próz přeložených do 11 jazyků získala za tento titul – pátý přeložený do angličtiny - Japan Mystery Suspense Award. (Založil/a: malc8k)

Mijuki Mijabe Mijuki Mijabe
*23.12.1960

JarKun
  14. 5. 2016, 18:57
Celkem příjemné překvapení. Z knihy je cítit, že autorka je pro nás, Evropany, poněkud exotická, ale tím spíš to knihu dělá zajímavou, napínavou a zvláštní. Líbila se mi.
krabby
  19. 4. 2013, 15:51
Začátek vypadá nadějně a navodí alespoň nějaké očekávání. Které ale bohužel není naplněno a knížka upadá do těžkého průměru bez nějaké větší invence či odlišení. Celou dobu se vtírá pocit jako by to ještě vlastně ani nezačalo. Tento pocit zůstane i po předčtení poslední stránky.