Chemie smrti

Chemie smrti
Originální název: The Chemistry of Death

Euromedia Group - 2010

Euromedia Group (2010) 336

První kniha série David Hunter.

V Norfolku nedaleko zapadlé vesničky Manham je nalezeno znetvořené ženské tělo. Doktora Davida Huntera, uznávaného forenzního antropologa, který zde nedávno přijal místo praktického lékaře, se tento nález dotkne i proto, že oběť - Sally Palmerovou - znal. Když ho osloví místní policie s prosbou o pomoc při pátrání po vrahovi, nejprve odmítne: právě smrt blízkých ho donutila vzdát se kariéry, opustit Londýn a pokusit se ve zdejších odlehlých končinách pohřbít minulost. V okolí se však začnou objevovat další znetvořená těla, lidská i zvířecí, a ztratí se jiná mladá žena. Vesnici zasáhne vlna paniky a podezření padne i na Huntera. Jedině on však má dostatek znalostí na to, aby brutálního vraha odhalil a zastavil. (Založil/a: malc8k)

Simon Beckett Simon Beckett
*20.04.1960

lensha95
  11. 3. 2012, 11:35
Tak tenhle thriller mě vážně dostal. Přesně takovýhle styl knížek miluju, když musíte číst dokud knihu nedočtete. A potěšilo mě, že to vlastně bylo i tak trochu z lékařského prostředí.
Už se nemůžu dočkat až budou přeloženy další knihy.
Archangel_P
  10. 8. 2015, 17:26
Povedená knížka, nicméně musím dodat, že kdybych hledal thriller, najdu rozhodně lepší. Kupoval jsem si ji hlavně kvůli přítomnosti lékařského prostředí - když už je David Hunter forenzní antropolog. Trošku mě zklamalo, že tam toho z lékařství nebylo tolik, kolik bych si představoval. Kdybych měl v budoucnosti číst nějakou knížku kvůli lékařskému prostředí (což rozhodně udělám), vyberu si definitivně něco od Kathy Reichs. I postava Temperance Brennanové je mi sympatičtější, ale to je už věc názoru.
Na každý pád - knížka není vůbec špatná, i přes to, že - jak jsem psal - jsou knihy o řád lepší (třeba právě Kathy Reichs).
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 18:53
Výborně napsaná kniha. Od samého začátku jsem měla pocit jakéhosi tajemna. Moc dobře se příběh četl, konec každé kapitoly už dopředu lákal k dalšímu pokračování v četbě. Rozhodně jsem se ani trochu nenudila a konec byl pro mě vskutku překvapivý. Kniha byla velmi zajímavá i z hlediska soudní antropologie, kterou jsme mohli dost dobře poznat.
MMacicekk
  5. 8. 2015, 17:10
Průměrná detektivka, která mě nijak zvlášť nezaujala. Hlavní hrdina byl nudný, který jen suše odvyprávěl příběh, bez emocí a možnosti si oblíbit byť jedinou postavu.
depeche
  8. 8. 2011, 16:00
velmi milé překvapení, když člověk čeká na jinou knihu a nečekaně se mu dostane do ruky, mohl by z toho být dobrý film s atmosférou, výborná jednohubka na deštivý den, už aby byly přeloženy další knihy, doporučuji
Thempest
  25. 6. 2015, 13:48
Dostal jsem se k ní hlavně kvůli obsaženému slovu "chemie" (vtipná je i podobnost autorova jména s Beketovou řadou kovů využívanou v chemii). Naprosto mě pohltila a za týden, i přes velice vytížený program, jsem ji měl přečtenou. Skvělá dedukce, báječně vylíčená atmosféra a 5 hvězdiček si kniha zasloužila svým zvratem děje. Rozhodně doporučuji!