Zákrok

Originální název: Intervention

Euromedia Group - 2010
ISBN: 978-80-242-2825-9

Euromedia Group (2010) 978-80-242-2825-9 272

Newyorský soudní lékař Jack Stapleton se stal otcem. Onkologové bohužel u jeho syna odhalili neuroblastom, velmi nebezpečnou formu dětské rakoviny. Jack se snaží odreagovat prací a věnuje se otázkám alternativní medicíny. Ale brzy do jeho života zasáhnou jiné dramatické události. Jackův dávný přítel ze studií Shawn Daughtry, teď renomovaný archeolog a biblista, objeví v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah mu slibuje mezinárodní slávu. Podnikne tajnou výpravu do podzemí Svatopetrské katedrály ve Vatikánu, aby odcizil schránku s ostatky, starou dva tisíce let. Ze zveřejnění objevu má největší obavy druhý Jackův dávný přítel James, nyní kardinál a newyorský arcibiskup... (Založil/a: malc8k)

Ailees
  21. 7. 2011, 18:49
Řekla bych, že Zákrok přesně vystihuje jediné přídavné jméno - nekonzistentní. Na dost místech mi přišlo, že čtu Šifru mistra Leonarda zasazenou do lékařského prostředí. Vadily mi přeskoky v tématech: od alternativní medicíny k ranému křesťanství, problémům současné církve a zpět k alternativní medicíně. Závěr byl rozhodně šokující (i když v negativním slova smyslu), ale dovolila bych si tvrdit, že poměrně nereálný. Která instituce by si dovolila zahodit důkaz, o který se hádá téměř celý svět, a který by byl jednoznačně v její prospěch? A ohledně žánru knihy - napětí jsem cítila pouze tehdy, když jsem se rozhodovala, zda Zákrok vůbec dočíst.
Srdicko
  21. 8. 2011, 16:08
Tahle kniha od Cooka je nejhorší co jsem od něj kdy četla..sice jsem ji dočetla,ale chybělo mi to napěti,zápletka...celá kniha byla vlastně o ničem...Snad další co budu číst už nebude takhle nudná...mám moc ráda jeho knihy...určitě na něj nezanevřu..:-)
vad
  5. 1. 2013, 12:51
Četl jsem všechny knihy R. Cooka a tahle je rozhodně ze všech nejhorší. Autor v ní paralelně rozvíjí dvě naprosto odlišná témata, které pak spojí v hodně ubohém závěru.
Arrowka
  9. 12. 2012, 11:46
Zákrok působí, jak by autor vůbec netušil, o čem má psát. Jedna zápletka (alternativní medicína) vyjde vlastně úplně do ztracena a působí jen výplňově. Můj názor na druhou zápletku (křesťanství, církev) je dán mou nechutí a nezájmem vůbec o takových věcech číst. Tato kniha mi opět připomněla, proč obcházím romány Dana Browna obloukem. Mám totiž problém rozlišit, jestli si autor dělá ze čtenářů srandu nebo je to myšleno vážně. Když si uvědomím, že je to myšleno vážně, mám chuť se smát. Závěr knihy pro mě nemůže být překvapivý, jestliže aspoň o kapitolu předem odhalím, co se stane. Takže abych se dostala k tomu, proč tolik kritiky a tři hvězdičky. Jako obvykle je Cook skvělý vypravěč, kniha je čtivá a ani na chvíli nenudí. Každá postava v Cookových románech není jen plochým účastníkem děje, ale nikdy neschází propracovaná psychologie, která nám objasní jejich motivaci a chování. Tento styl vyprávění mi velmi vyhovuje. A v neposlední řadě - mám ráda Jacka Stapletona.