Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zákrok

63%
3 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zákrok
Autor:
Originální název: Intervention

Nejnovější vydání:
Euromedia Group - 2010
ISBN: 978-80-242-2825-9
Počet stránek: 272
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 44x v přečtených
v knihovně 19x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Euromedia Group (2010) 978-80-242-2825-9 272

Newyorský soudní lékař Jack Stapleton se stal otcem. Onkologové bohužel u jeho syna odhalili neuroblastom, velmi nebezpečnou formu dětské rakoviny. Jack se snaží odreagovat prací a věnuje se otázkám alternativní medicíny. Ale brzy do jeho života zasáhnou jiné dramatické události. Jackův dávný přítel ze studií Shawn Daughtry, teď renomovaný archeolog a biblista, objeví v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah mu slibuje mezinárodní slávu. Podnikne tajnou výpravu do podzemí Svatopetrské katedrály ve Vatikánu, aby odcizil schránku s ostatky, starou dva tisíce let. Ze zveřejnění objevu má největší obavy druhý Jackův dávný přítel James, nyní kardinál a newyorský arcibiskup... (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ailees
40% 40% 40% 40% 40%
  21. 7. 2011, 18:49
Řekla bych, že Zákrok přesně vystihuje jediné přídavné jméno - nekonzistentní. Na dost místech mi přišlo, že čtu Šifru mistra Leonarda zasazenou do lékařského prostředí. Vadily mi přeskoky v tématech: od alternativní medicíny k ranému křesťanství, problémům současné církve a zpět k alternativní medicíně. Závěr byl rozhodně šokující (i když v negativním slova smyslu), ale dovolila bych si tvrdit, že poměrně nereálný. Která instituce by si dovolila zahodit důkaz, o který se hádá téměř celý svět, a který by byl jednoznačně v její prospěch? A ohledně žánru knihy - napětí jsem cítila pouze tehdy, když jsem se rozhodovala, zda Zákrok vůbec dočíst.
Srdicko
60% 60% 60% 60% 60%
  21. 8. 2011, 16:08
Tahle kniha od Cooka je nejhorší co jsem od něj kdy četla..sice jsem ji dočetla,ale chybělo mi to napěti,zápletka...celá kniha byla vlastně o ničem...Snad další co budu číst už nebude takhle nudná...mám moc ráda jeho knihy...určitě na něj nezanevřu..:-)
vad
20% 20% 20% 20% 20%
  5. 1. 2013, 12:51
Četl jsem všechny knihy R. Cooka a tahle je rozhodně ze všech nejhorší. Autor v ní paralelně rozvíjí dvě naprosto odlišná témata, které pak spojí v hodně ubohém závěru.
Arrowka
60% 60% 60% 60% 60%
  9. 12. 2012, 11:46
Zákrok působí, jak by autor vůbec netušil, o čem má psát. Jedna zápletka (alternativní medicína) vyjde vlastně úplně do ztracena a působí jen výplňově. Můj názor na druhou zápletku (křesťanství, církev) je dán mou nechutí a nezájmem vůbec o takových věcech číst. Tato kniha mi opět připomněla, proč obcházím romány Dana Browna obloukem. Mám totiž problém rozlišit, jestli si autor dělá ze čtenářů srandu nebo je to myšleno vážně. Když si uvědomím, že je to myšleno vážně, mám chuť se smát. Závěr knihy pro mě nemůže být překvapivý, jestliže aspoň o kapitolu předem odhalím, co se stane. Takže abych se dostala k tomu, proč tolik kritiky a tři hvězdičky. Jako obvykle je Cook skvělý vypravěč, kniha je čtivá a ani na chvíli nenudí. Každá postava v Cookových románech není jen plochým účastníkem děje, ale nikdy neschází propracovaná psychologie, která nám objasní jejich motivaci a chování. Tento styl vyprávění mi velmi vyhovuje. A v neposlední řadě - mám ráda Jacka Stapletona.