Brána Irkally

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Brokilon - 2010
ISBN: 978-80-86309-45-3

Brokilon (2010) 978-80-86309-45-3 391

Dobrodružství kapitána Báthoryho (2)

Druhá část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664.
Píše se rok 1662. Po dvou letech na tureckých galejích je z Kornela Báthoryho sotva stín muže, jímž kdysi byl. Zdá se, že bezejmenného otroka čeká už jen smrt. Během obléhání Kréty osmanskou flotilou se však Báthory znovu setkává s tureckým vzdělancem a cestovatelem evliyou Čelebim.
Ten křesťanského rytíře a básníka vykoupí z otroctví a udělá z něj svého pobočníka na cestách. Na rozkaz samotného sultána má Čelebi doprovázet záhadného vezíra Kirmiziho Mustafu do odlehlých končin Sýrie a možná ještě dál, až k ruinám dávnověkých měst hluboko v poušti. Ať už je cílem vezírova tajného poslání cokoli, bude to nebezpečná pouť. Na Čelebiho, Báthoryho a ostatní číhají piráti, vzbouřenci, záhadní zabijáci, a možná i nepřátelé, jimž obyčejná zbraň neublíží. (Založil/a: hiro666)

LadysR2
  25. 1. 2016, 20:29
Od první strany kniha nabušená dějem. Sice mi uniká přechod z Evropy prvního dílu do Orientu dílu druhého, ale jinak je to prostě pecka.
Příběh je opět plný akce, hutně přibylo magie (zvláště ke konci) a vlastně celou knihu se něco děje.
Jen mi nakonec toho písku přišlo při tom putování hrdinů nějak moc. Byť se občas ocitli i na lodi. Kniha mohla být klidně trochu kratší. Proto o hvězdu míň, ale o strašně malinkou, než první díl.
Zlatokrt
  11. 1. 2013, 18:50
Osobně se mi tento díl líbil ještě víc než předešlý. Řekl bych, že je v něm větší podíl fantasy (první díl jsem KJM našel v sekci historických románů), ale historické pozadí je nenásilně a vcelku uvěřitelně vykreslené. Těším se na třetí díl.
adevr
  15. 1. 2012, 19:26
...........dočkal jsem se druhého dílu, a opět nejsem zklamán. Zvlášť pokud vím, že třetí díl, od ježíška, čeká na přečtení v mé knihovně...