Melouch

Melouch Originální název: Melouch

Torst - 2005
ISBN: 80-7215-242-4

Torst (2005) 80-7215-242-4 232

Nový román známého písničkáře, prozaika a malíře je situován do autorova rodného Karlína. V knize jsou konfrontovány dvě časové roviny: druhá polovina 60. let, kdy parta karlínských kluků zakládá bigbítovou kapelu, a současnost, kdy se dávní kamarádi ze 60. let pokoušejí objasnit historii téměř detektivní, jejíž pramínky se začaly sbírat již za války, aby pak v 60. letech vyústily v tragédii. (Založil/a: slide)

Anael
  1. 9. 2012, 0:41
Kniha o člověku, který žije jako troska. Nemůže zapomenout na nespravedlnost, která na něm byla uskutečněna. Kniha se dobře čte, líbily se mi výpravy do 60. let a také autorův styl psaní.
jethro.tull
  14. 3. 2012, 15:25
Zamiloval jsem si vypravěčský styl Vlasty Třešňáka, jeho osobitý humor, hraní si se slovy, významy. Nechci nic prozrazovat z děje, ale závěr knihy mi přišel příliš chaotický. Uvědomuji si, že to vyplývá z bezradnosti autora (a nejen jeho) nad současným stavem společnosti. Podobný pocit jsem měl kdysi při čtení knihy Miloše Urbana Paměti poslance parlamentu, aniž bych chtěl oba autory srovnávat.