Mass Effect: Vzestup

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-101-3

Fantom Print (2010) 978-80-7398-101-3 288

Proteané, kteří zmizeli před padesáti tisíci lety, zanechali svou pokročilou technologii roztroušenou po celé galaxii. Objev proteanských ruin na Marsu umožnil lidstvu připojit se k těm, kteří už sklidili svůj díl prastarých high-tech kouzel. Jedna zločinná organizace však nechce spolupracovat, ale vládnout.

Vědkyně Kahlee Sandersová opustila Alianci a přešla do projektu Vzestup, programu, který pomáhá bioticky nadaným dětem ovládnout jejich výjimečné schopnosti. Nejslibnějším studentem v programu je dvanáctiletá autistka Gillian Graysonová. Kahlee však neví, že Gillian je nevědomky pěšákem tajné polovojenské skupiny Cerberus, která sabotuje program prováděním ilegálních pokusů na studentech.

Když jsou záměry Cerberu odhaleny, Gillianin otec bere svou dceru z projektu Vzestup a utíká s ní do bezprávných Vnějších systémů. Kahlee, odhodlaná chránit Gillian, odchází s ním… netuší, že sám Grayson je operativec Cerberu. Při záchraně dívky musí Kahlee cestovat až na nejzazší konec galaxie, bojovat s krutými nepřáteli a překonat neskutečné překážky. Ale jak může zachránit dceru před jejím vlastním otcem? (Založil/a: Newls)

Barabura
  22. 2. 2012, 8:14
Druhý díl byl trošilinku míň zábavný než první. Čekala jsem, že toho Gillian předvede trochu víc. Ale moc se mi líbilo v kolonii kvarianů.
Eset
  13. 10. 2015, 11:58
Kniha je malinko nudnější, než první díl, ale mě se na akademii moc líbilo a vážně jsem nečekala, že se podívám i do kvariánské flotily. To bylo něco neskutečného a jsem velice ráda za popis života kvarianu (Píše člověka, jehož neoblíbenější postavou je Tali - s knihou nesouvisí, nehledejte jí tam, je ve hře). Kdo mě, ale neskutečně štval byl Grayson, hrozně nesympatická postava. Doufám, že v dalších dílech se dozvím co se stalo s Gillian a ještě jsem zapomněla na jednu dost důležitou postavu a to Záhadný, jak jinak, ten má prsty absolutně ve všem.
Jimi boi
  10. 3. 2012, 17:50
O něco méně zábavné než první díl, ale stále vysoce zábavné. Nejzajímavější je poslední třetina knížky mezi kvariany.
Ariess
  22. 11. 2014, 9:54
Pěkně napsaná knížka. Jediné, co bych vytknul, je rozhodování Kahlee, které mi přijde na vědeckou pracovnici hodně emotivní.
TomasF
  26. 4. 2014, 13:00
Druhý díl ze série Mass Efectu. Jak mi během prvního dílu skoro nepřišlo že čtu něco co bylo stvořeno pouze jako „křoví“ k hernímu příběhu v této knize je to zcela zásadní. Celí první díl vlekle řeší objevení jakéhosi artefaktu a pomatení spektry a hned začátkem druhé knížky nám jen tak zběžně oznámí, že artefakt byla ve skutečnosti loď nejvyspělejší civilizace ve vesmíru s vlastní vůlí a že došlo k obrovskému střetu atd. atd. Myslím že tohle jednání je vůči čtenářům dost nefér. Možná je pod tímto jednáním skryt i marketingový tah: zajímá tě co se stalo? Kup si hru.
V některých částech knihy sem nabyl pravděpodobně oprávněného podezření že je kniha určena i těm co nečetli předchozí díl. Jinak si přihlouplé představování hlavních postav společně s mini shrnutím všech jejich činů v předchozím díle vysvětlit nedokážu.
Na druhou stranu se jedná o zábavnou a místy napínavou četbu s dějovým obsahem (pro mě) lepším než u předchozího dílu.
Body k dobru za nápad projektu Vzestup a migrační flotilu respektive Kvariány jako celek.
+knížka bavila a dobře se četla
+uspořádání do malých kapitol
+dějově lepší než první díl
-žádná hlubší myšlenka
-nic co by v člověku něco zanechalo a vedlo k nutkání znovu si přečíst.
-ti kdož nehráli herní sérii o dost přichází
Jako celek bych hodnotil lépe než předchozí díl, ale to, že knížka vyloženě kašle na ne-hráče je mi ohromně proti srsti.
6/10
pajasXS
  21. 11. 2013, 20:33
Velice příjemné čtení hlavně pro ty co hráli hru, kniha ačkoliv to tak ze začátku nevypadá ale vysvětluje jisté aspekty z celé série Mass Effect. Plná napínavých okamžiků i akčních úryvků.
iampatrik
  23. 7. 2013, 18:52
Pro mě zábavnější a napínavější než díl první. Zvlášť závěr, který se mi v první knize zdál strašně odbytý a stručný. Co mě však trochu zklamalo je fakt, že nenavazuje na první díl, i když pár zmínek a souvislostí zde je.