Tušení podrazu

Originální název: Tušení podrazu

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01942-0

Albatros (2007) 978-80-00-01942-0 435

Kdo ukradl před třiceti lety rukopis knihy třetí díl proslulých „Tušení" Ludvíka Součka? V roce 2007 se pokusí záhadu rozluštit mladý student David Kacer. Už první mrtvola, na kterou narazí, mu napoví, že nenastoupil snadnou cestu. Ale ani on netuší, že odkryje souvislosti celosvětového dosahu a že se zaplete do zápasu, ve kterém jde o vše.
Ve své sci-fi detektivce autor odkrývá pozadí vývoje technologií s dopadem tak strašným, že v souvislosti s nimi blednou všechny hrůzy, jimiž dosud lidstvo prošlo. A vše závisí na odhodlání a rozhodnosti člověka, který jako jediný má šanci zrůdné plány mocných tohoto světa překazit. (Založil/a: Sarinka)

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  14. 9. 2015, 11:34
Jsem rád, že se v krajině české najde autor, který dokáže napsat takhle skvělé scifíčko, nota bene že jím je můj oblíbenec Ondřej Neff. A tedy, ač scifi, přišlo mi to hodně reálné.
Svět, kdy si člověk může přečíst z výrazu obličeje, co si o něm druhý myslí, je parádní a úžasné téma. Myšlenky lidí jsou něco zcela soukromého, tudíž nejsou zabaleny v pozlátku etiky a slušné mluvy a proto bývají hovorové až vulgární. A právě na nich se autor krásně vyřádil. A čtenáře pobavil.
Zajímavé na knize je i pátrání po ztraceném románu Ludvíka Součka a vlastně i jeho osobnost jako taková. Člověk se stále dozvídá něco nového.
Dávám do oblíbených.
Very.N
  14. 12. 2015, 14:20
Tak tohle bohužel moc nevyšlo. Po nezapomenutelné Tmě byla pro mě tato knížka velkým zklamáním. Přečetla jsem ji silou vůle. Nesympatické postavy, občas zmatený děj, nelogická chování.... Ale za myšlenku a za to, že jsem ji nakonec dočetla, dávám dvě hvězdičky.
JarKun
  21. 2. 2016, 13:26
Mé první setkání s autorem a musím uznat, že hodně zajímavé. Sci-fi mám rád v televizi, v knihách ani tak moc ne, ale toto bylo velmi umně a povedeně zakomponováno do běžného života běžného člověka v naší krásné Praze a o to víc reálněji celé dílo působilo. Chvílemi hodně složité a nelogické, ale celkově skvělé a napínavé čtení.