Pán modrého meče

Originální název: Pán modrého meče

Wolf Publishing - 2007
ISBN: 978-80-239-8828-4

Wolf Publishing (2007) 978-80-239-8828-4 152

Dvacátá kniha z Edice Pevnost.

Druhá kniha marsovské tetralogie Pán modrého meče.
Rad Haager se vrací ke svému kmeni společně s věrným průvodcem, obřím psem Terrem. Zdá se, že je vše v pořádku. Ale démon z láhve byl již vypuštěn a střet pastevecké civilizace a města Romy se blíží... Konflikt se zdá být neodvratný.

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  28. 10. 2013, 5:33
Prostředím i dějem mi kniha připomíná Osadu havranů Eduarda Štorcha, příběh je dobrodružný, čtivý a srozumitelný (a bohužel krátký) a všechny postavy lidí i androidů sympatické (fakt - i ty záporné). V rámci SF literatury musim dát plný počet.
Leafbower
  20. 10. 2011, 16:56
Už je to hodně dávno, co jsem četl Pána modrého meče. Uchvátil mě už v době, kdy vycházel v Sedmičce pionýrů. Vím, že jsem kvůli tomu ten časák sháněl a listy s pokračováním PMM jsem vyškubával a stále je mám založený v knihovně, i když už jsou dost zašlý. Bohužel jsem nesehnal úplně všechny.
Jde o zajímavý nápad, zajímavý příběh, který jsem si pak ještě několikrát četl. Pamatuju si taky, že atmosféru děje hodně umocňovaly skvělý kresby Miroslava Schönberga. (Když se podívám na obálku knihy uveřejněnou tady, tak teda dost slabota.)