Hořký kruh

Hořký kruh
Originální název: Hořký kruh

Torst - 1996

Torst (1996) 313

Korespondence s Věrou Fingerovou. První vydání dosud nezveřejněné milostné korespondence z let 1937–1941, s napětím očekávané všemi čtenáři Ortenova díla, poskytuje jedinečný klíč k pochopení vzniku vrcholných milostných básní jednoho z největších českých lyriků. (Založil/a: slide)

horkosladka.symfonie
  16. 3. 2015, 22:08
Chtěl bych být silnou a krásnou smrtí pro Tebe, Věro, chtěl bych Tě ponořit do strašlivé a mrštné agónie, v níž by se Tvé oči, Tvé oči, na jejichž barvu vždy znovu zapomenu, naplnily smrtí. A smrt jsem já. Přijdu jednoho dne, abych Tě vyrval z náruče života, jemuž jižjiž budeš podléhati, přijdu, aby ses stala mou, a spálím Tě svým žárem.

Tvá Smrt
inhalium
  21. 6. 2011, 23:02
Hodnotím nejvyšším hodnocením, třebaže vlastně není co hodnotit. Nejedná se o dílo, které měl kdy kdo hodnotit. Jsou to dopisy dvou mladých lidí. Jejich četba mi nebyla sice zrovna příjemná - člověk má přeci jen pocit, že "leze do soukromí", zároveň mě však ve výsledku obohatila.