Originální název: Jádro pudla

Wolf Publishing - 2006
ISBN: 80-239-8289-3

Wolf Publishing (2006) 80-239-8289-3 256

Sedmnáctá kniha z Edice Pevnost.

První kniha marsovské tetralogie Pán modrého meče.
Umělá a naveskrz prohnilá je společnost, která se vytvořila na Marsu. Co se s ní stane, když do ní vpadne Rad Haager, možná lidojed, ale zcela určitě divoch, provázený věrným psem Terrem? Možná že zahyne, možná se vzchopí k novému životu.

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  21. 10. 2013, 7:01
Mars - vzdálená budoucnost - lidstvo vs. androidi = to je prostě scifárna dle mého gusta. Těším se na další díly.
Novinha
  24. 4. 2012, 16:11
Na jednu stranu kniha hýří spoustou zajímavých a originálních nápadů, na druhou stranu postavy jsou až šablonovité a děj příliš popisný a jednoduchý. Měla jsem chuť Jádro pudla odložit a nedočíst. Ale nakonec jsem ji přečetla a kvůli konci se to určitě vyplatilo. Nevím ale, jestli se pustím i do dalších dílů.
Leafbower
  9. 12. 2012, 14:41
Připadá mi, jako by mezi napsáním prvního dílu a zbylých dvou měl autor nějakou pauzu a to kvůli několika příběhovým nelogičnostem mezi prvním a zbylými dvěma díly. Jádro pudla mi připadá asi nejslabší z trilogie, ovšem neznamená to, že by to bylo špatné čtení. Patří to mezi knížky, které se po nějaké době dají přečíst znovu.