Můj život s múzami, televizí a tak vůbec

Můj život s múzami, televizí a tak vůbec Originální název: Můj život s múzami, televizí a tak vůbec

Malá skála - 2005
ISBN: 80-86776-04-2

Malá skála (2005) 80-86776-04-2 230

Autor prožil dlouhý život, stál na prknech Intimního divadla v Praze, hrál v Souboru Jindřicha Honzla, v Armádním uměleckém divadle E.F. Buriana, působil v rozhlase a podstatnou část života strávil jako dokumentarista a reportér v Československé televizi. Během 60. let se spolu s J. Fairaizlem, J. Kantůrkem, M. Vostřákovou, K. Moučkovou, R. Honzovičem stal známou tváří obrazovky, zejména díky svým reportážím. S P. Podlahou také založil Zelený magazin, předchůdce Receptáře. Pro svůj postoj během okupace 1968 byl z televize vyloučen. Působil v Lyře Pragensis a k televizní práci se vrátil po Listopadu. Je to živá kniha, ve které v těsné blízkosti defilují postavy jako Jan Werich, Jiří Voskovec (v New Yorku), E.F. Burian, Jindřich Honzl, Vlasta Fabianová, Miloš Nedbal, ale také Shirley Temple Blacková. (Založil/a: skjaninka)

Ladislav Daneš Ladislav Daneš
*26.11.1924