Souhvězdí smutku

Souhvězdí smutku Originální název: Souhvězdí smutku

Epocha
ISBN: 80-86328-13-9

Epocha 80-86328-13-9 299

Antologie krátkých próz o holocaustu je první publikací svého druhu u nás. Obsahuje povídky a texty jedenácti významných českých a slovenských autorů, kteří na základě vlastní zkušenosti literárně ztvárnili osudy Židů za nacistické okupace. Tragické téma ve svrchovaně uměleckém podání šokuje stále nepomíjející mravní naléhavosti. Tetxy Ludvíka Aškenazyho, Ladislava Fukse, Ladislava Grosmana, Oty B. Krause, Arnošta Lustiga, Ferdinanda Laholy, Jana Martince, Oty Pavla, Jiřího R. Picka, Josefa Škvoreckého a Věry Weislitzové doprovázejí kresby terezínského vězně Karla Fleischmanna. (Založil/a: skjaninka)

Josef Škvorecký Josef Škvorecký
*27.09.1924 - †3.1.2012

Introvert
  29. 11. 2014, 15:20
Kniha povídek, jejichž tématem je trpký úděl Židů za druhé světové války. Jak už to v knihách tohoto typu bývá, některé z povídek osloví více, jiné tolik ne. Pro mě osobně šly nejvíce ,,na dřeň" příběhy napsané Ludvíkem Aškenazym, Otou Pavlem a Josefem Škvoreckým.
Hodně vypovídající jsou kresby Karla Fleischmana. Hodně dobře podtrhují tragičnost a smutek logicky vycházející z psaných slov.