Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ta, která se dívá

66%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ta, která se dívá Originální název: Hembiträdet

Nejnovější vydání:
Metafora - 2009
Počet stránek: 226
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2009) 226

Yvonne Gärstrand je úspěšná majitelka firmy zaměřené na efektivní využití času. Pořádá kurzy a semináře a vydělává slušné peníze. Po všech stránkách je to sebejistá podnikatelka, která se obléká v luxusních obchodech a spořádaně se stará o svého manžela a syna. Něco jako by však v jejím životě chybělo. Něco, co sama neumí pojmenovat, ale co ji přesto jednoho dne vyžene do zahradní čtvrti, kde nikdy předtím nebyla.
Náhodná procházka se změní v nepochopitelnou drogu. Yvonne to sem táhne stále silněji, a tak se stále častěji neviděna prochází v uličkách a pohledy do osvětlených oken krade střípky cizích životů. Skládá si je do mozaiky vydedukovaných životních příběhů, zatímco lehce zvrácená touha poznávat stále víc ji nutí ponořit se hlouběji do života téhle známé-neznámé komunity.
Až si jednoho dne všimne oznámení: „Hledá se pomocnice v domácnosti!" Lepší příležitost proniknout za zdi jednoho z domů a přestat být pouhým pozorovatelem už se jí zřejmě nenaskytne, a tak se z elegantní, přepychově oblečené Yvonne stává ošuntělá uklízečka Nora. Její nový zaměstnavatel samozřejmě nemá o skutečné identitě své posluhovačky zdání, jenomže ani ona netuší, jaká tajemství skrývá zase jeho život. Je vdovec, nebo ho žena prostě opustila? Kdo potom je a co se s ní vlastně stalo?
Ve stále stísněnější atmosféře jako by se vznášel nevyslovený náznak násilné smrti. Jenže kdo je vrahem a kdo obětí, pokud tu vůbec o nějakou oběť běží? Osidla zahradní čtvrti ovíjejí Yvonne už tak, že se z nich nedokáže vymanit a musí dohrát svou roli až do překvapivého konce. A právě tak opanuje tento prapodivný příběh své čtenáře, spoutá je zdánlivě líbeznou atmosférou zahradní čtvrti, pod níž se však zachvívá lidská bída v té nejpodivnější podobě... (Založil/a: malc8k)

(více)  
Marie Hermanson Marie Hermanson
*??.??.1956

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace