Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Reparátor

85%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Reparátor
Autor:
Originální název: Reparátor

Nejnovější vydání:
Corona - 1997
ISBN: 80-86116-00-X
Počet stránek: 280
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 23x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Corona (1997) 80-86116-00-X 280

Píše se rok 2227. Industriální impérium spravuje moudře a spravedlivě přirozené i umělé světy Sluneční soustavy. Císařské edikty vydané proti zakázaným technologiím tvoří základ stability. Poté, co byly zakázány mezihvězdné lety a kolonisté z planety Uma v soustavě Sonora Asdal byli repatriováni, lidé se mohou moudře a klidně soustředit na správu svých věcí. Všichni jsou šťastni.
S některými výjimkami.
V lunárním habitatu Arkádie začíná příběh jednoho takového nespokojence. Jmenuje se Ron Astonvarga. Povoláním je reparátor a už to ho staví za hranice zákona: opravování mechanických zařízení je zakázáno. Co si ale má Ron počít, když nic jiného dělat neumí a nechce? Ty tam jsou doby, kdy měl přístup do nejvyšší společnosti, ke dvoru vévody Magira. Nyní žije z ruky do úst a doba, potvora, je čím dál horší.
V této chvíli náhle umírá starý vévoda Magir, někdejší Ronův ochránce a jeho poslední naděje. V poslední vůli na Rona nezapomněl. Odkázal mu cosi pramálo praktického, cívku speciálního drátu, se kterou se nedá nic dělat... jen ji prodat.
Právě to Ron udělá a v tom okamžiku se ocitá ve víru pekelného tance. Uchází se o něho tajná služba Jeho Veličenstva i krásná teroristka. Ohrožují ho řezníci lidského masa i geneticky degradovaní humo, primitivní bytosti obývající nejvyšší vrstvu ochranné kupole habitatu Arkádie. Proti jeho vůli se před ním otvírá úzká a klikatá cesta s propastmi na obou stranách. Vede do kosmického prostoru, kde kdysi zahynul jeho bratr, legendární hrdina kosmického sportu Bart Astonvarga, při testování supermoderní lodi Drakkar. Co se to tenkrát stalo s Bartem a Drakkarem? Proč je o Drakkar najednou takový zájem? Byl to skutečně jen obyčejný závodní kosmolet? Doprovázen profesionálkou teroru Brendou Farrerovou musí Ron Astonvarga hledat odpovědi na tyto otázky, třebaže je ani nechce znát.
Nehrdinský hrdina, obklopený ze všech stran zradou, Ron je smýkán událostmi a hradby tajemství se kolem něho hroutí jako karty falešné hry. Vydejte se s ním na cestu za tajemstvím Drakkaru. Detektivní příběh této kosmické science fiction vás přesvědčí o tom, co on tušil celý život, že se totiž nedá věřit vůbec nikomu.
Snad jen s nějakými výjimkami.

(více)  

Štítky

více  
Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Menší Čtivka
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 10. 2016, 19:27
Obsahuje spoiler spoiler Příběh reparátora Rona Astonvargy patří mezi SF, kterou potají nazývám "lehčí", jako ostatně většinu skvělých knih od pana Neffa :D Nemohu říct, že je to literatura lehká na zažívání, přesto ji řadím k literatuře "záživné". :P
Ironická satira pro otrlé, z neotrlých poměrně brzy otrlé udělá. Jeho přístup k životu mi pomáhá denně leccos překousnout, i když si jeho výroky a jejich smysl pamatuju jen zhruba.

Každopádně v tomto případě má děj rychlý závodní spád, otevřený konec a spoustu "hrdinských" překvapení, spolehlivě a skvěle tak zabaví ještě na několik dnů po dočtení - patří ke knihám, které stále ještě čtete, i když je už nečtete ;) .