Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďábel ve Francii

90%
5 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďábel ve Francii Originální název: Der Teufel in Frankreich
Poprvé vydáno celosvětově: 1942

Nejnovější vydání:
Naše vojsko - 1987
Počet stránek: 185
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 15x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Naše vojsko (1987) 185

Děj této knihy se odehrává za 2. světové války. Není to smyšlený příběh. Spisovatel Lion Feuchtwanger zde vypráví o svém životě poté, co na poslední chvíli opustil Německo, kde ho Hitler chtěl nechat zatknout.
Lion přesídlil i se svou manželkou Martou do Francie, kde si myslel, že bude v bezpečí. Lion byl 2x internován. Poprvé ho propustili, podruhé tam však již zůstal.
Feuchtwanger byl syn židovského továrníka. Hitler ho považoval za jednoho z předních nepřátelů, protože Lion vydával knihy jak ve Francii, tak i v Německu, které byly mířené proti Hitlerovi a to se mu nelíbilo. Když Hitler začal útočit na Francii, vydala Francie rozkaz, aby se muži německého původu od určitého data narození dostavili na úřad ve francouzském městě, kde žili, aby je přidělili do internačních táborů. Lion byl mezi nimi. Odjel ještě společně s dalšími Němci do internačního tábora Les Milles, což byla stará cihlárna. (Založil/a: Kryptonitka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

MsAndy
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 9. 2016, 18:49
Lion Feuchtwanger je můj top spisovatel, které ho jsem si oblíbila hlavně díky osobitému stylu psaní. Tato kniha mě opět nezklamala a myslím, že jen dovršuje Feuchtwangerovo dílo osobními vzpomínkami na zřejmě nejhorší etapu jeho života. Velmi poutavě a čtivě napsáno! Doporučuji k přečtení.
Beránek
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 5. 2011, 17:32
Děj této knihy se odehrává za 2. světové války, kde spisovatel nevyužívá smyšleného děje, ale příběhu prožitého na vlastní kůži. Lion Feuchtwanger na poslední chvíli opouští Německo, kde ho chtěl nechat Hitler zatknout. Odjíždí i s manželkou do Francie ve víře, že budou oba v bezpečí. Bohužel se dostává do internačního tábora Les Milles, kde se odvíjí nadále příběh plný strachu, nebezpečí, ale i lidské shovívavosti a úcty.