Orlové Napoleonovy armády

Orlové Napoleonovy armády

Podtitul: Lesk a bída napoleonských válek

Originální název: Orlové Napoleonovy armády - Lesk a bída napoleonských válek

Akcent - 2005
ISBN: 80-7268-356-X

Akcent (2005) 80-7268-356-X 342

Nové, přepracované a podstatně rozšířené vydání knihy o životě vojáků v průběhu napoleonských válek, která vyšla před šesti lety a byla velice rychle rozebrána. Je obohacena o další fakta, postřehy, historky a perličky z dobových memoárů, rozšířenou obrazovou dokumentaci i o přílohy, které se k tématu vztahují. (Založil/a: shawn)

vladislaus
  16. 6. 2016, 13:18
Kniha brutálním způsobem přibližuje, jak je válka hrozná. V Napoleonově době byla možná ještě hrůznější než v dobách světových válek. Napoleon si tedy z tohoto hlediska naši úctu nezaslouží, protože hnal masy mužů do bojů, které neměly mnoho opodstatnění.
kingmaker
  14. 2. 2012, 17:18
Podle mě jedna z nejlepších Kovaříkových knih, snad proto, že je to jedna z jeho prvních knih. Kovařík umí psát dobře, to se mu musí nechat, ale přece jen má jednu nehezkou tendenci-vykrádá sám sebe. Historky obsažené v Orlech jsme mohli číst i v mnoha dalších jeho knihách a tady se objevily poprvé. A jsou proklatě zábavné a poutavé, věru hodně moc bych si chtěl přečíst paměti kapitána Blaze.
JERRY
  25. 8. 2011, 20:18
Skvělá kniha, která líčí životy vojáků Napoleonovy Grande Armée. Popisuje množství unikátních příběhů prostých pěšáků i maršálů na pozadí Napoleonových tažení. Text je často zpestřen vzpomínkami samotných vojáků, zejména Marcellina de Marbota a Charlese Parquina, které čtení skvěle spestřují. Při čtení knihy má čtenář možnost nahlédnout do života prostého vojáka i generála Grande Armée, zjistit, jaké má radosti a strasti. Jelikož mě toto období velice zajímá, kniha se mi četla velmi dobře. Bylo to právě asi tím, že byla plná zajímavých příhod a podrobností z každodenního života Grande Armée, které zravidla v knihách o Napoleonovi či napoleonských válkách nejsou. Rozhodně můžu doporučit každému, koho zajímá, jak probíhaly pochody, bitvy, jak si vojáci krátili čas v dobách míru, zkrátka jak vypadaly napoleonské války očima vojáků
jakub87
  24. 2. 2013, 21:44
Podařená kniha i o těch nejnižších v hiearchii francouzského císařství, pojatá do celých napoleonských válek.