Milovníci knížek

Milovníci knížek Originální název: Milovníci knížek

Práh - 2010

Práh (2010) 222

Poetické fotomontáže Miroslava Huptycha, výběr aforismů světových autorů a myslitelů k tématu psaní a čtení knih a v neposlední řadě úvahy, fejetony, epigramy i verše padesáti českých spisovatelů, to všechno dělá z knihy Milovníci knížek milý a přátelský dárek pro každého (Založil/a: slide)

Kele De
  3. 1. 2015, 7:47
Půvabné čtení s krásnými doprovodnými kolážemi Miroslava Huptycha . Škoda jen, že jsou černobílé. Kdo viděl stejnojmennou výstavu mi asi dá za pravdu:)
Jirka Procházka
  20. 1. 2017, 12:09
Není to ono. Je to jako týden se živit jednohubkami. Ale je fakt, že autoři nedoporučují číst knihu postupně a sami nabádají, že to je kniha ke čtení „nazdařbůh, mimo obvyklou trasu začátek-konec“. Nicméně mně osobně ty jednohubky přišly oschlé. Není to výčitka, jen reflexe, že kniha je (celkem přirozeně) heteronormativní. A mně prostě genderové stereotypy nechutnají. Ale i to autoři už v úvodu také předesílají, když se s knihou „významných českých spisovatelů“ obrací na „laskavé čtenáře a spanilé čtenářky“.