Milénium 1 - Země ohrožená

Millennium Publishing - 2007
ISBN: 978-80-86201-65-1

Millennium Publishing (2007) 978-80-86201-65-1 308
Golem (1992)

Dobrodružná SF s prvky mystiky a mileniálních obav o konec světa. Děj sleduje komplikované intriky vedoucí k vypuštění družice, která by měla včas varovat před zkázou planety. Souhrou okolností se však Brian Tevis, muž tímto úkolem pověřený, stává nástrojem v rukou tajemné podzemní civilizace Umranů a způsobí spuštění prastarého mechanismu, který polovinu lidstva promění v umranské ještěry.
Dosud nejpropracovanější a nejzávažnější Neffův román, vykreslující složitou fresku světa nedaleké budoucnosti, zmítaného lokálními válkami, bojem korporací a nevybíravými praktikami ekologicko-politických frakcí.

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  26. 8. 2012, 12:23
Pro mě dost těžko čitelná kniha, plná odborných hi-tech výrazů, bez hlavního hrdiny a hlavně bez nějakého bližšího vysvětlení proč se to či ono zrovna děje. Teď váhám, jestli půjdu do dvojky, asi jo, myšlenka se mi líbila, ale ty tři hvězdy jsou spíše za sympatie k autorovi, mám ho v oblíbených.
svenny
  8. 9. 2013, 23:08
Intriky v deji mi obcas dost unikaly a asi bych to musel precist jeste jednou, abych to pochopil. Dvojka se mi cetla o moc lepe.
Skrblik
  28. 12. 2012, 19:39
Děj je zajímavý, všechny ty intriky, zápletky a postavy. Neffův styl mi ale vůbec nesedl, text je strašně nečitelný.