Milénium 2 - Země bojující

Millennium Publishing - 2007
ISBN: 978-80-86201-36-8

Millennium Publishing (2007) 978-80-86201-36-8 303
Golem (1994)

Druhý díl trilogie Milénium je časově posunut o čtvrtstoletí dál. Místo širokého pohledu na globální události čtenář sleduje příhody policisty Salzmanna, v závěru prvního dílu rovněž proměněného na ještěra, který se stává hříčkou v rukou zločineckého gangu produkujícího nebezpečnou drogu, schopnou proměnit člověka ve vraždící bestii - „dropauta". Ačkoliv kniha intelektuálně nedosahuje prvního dílu, jde o autorův nejčtivější román, s akcentem na napětí a prudkém ději. Autor v ní rozehrává problém člověka, který sloužil zlu v domnění, že koná dobro. Kniha získala cenu Ikaros 1994 jako nejlepší česká SF roku.

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  24. 9. 2012, 7:06
Milénium 2 je pro mě daleko čitelnější, čtivější a srozumitelnější než jednička, možná že nejde "do hloubky" nebo v sobě nenese nějaká "poselství" jako díl první, ale aspoň vím co čtu, děj je přehledný a postupně graduje v tíživé atmosféře narkomafií ovládaného města.
Jestliže prvnímu dílu jsem dal slabší tři hvězdy, teď dávám hodně silné čtyři. Čtyři a půl :-)