Vlámský obraz

Vlámský obraz Originální název: La table de flandes

Alpress - 1997

Alpress (1997) 358

Mladá restaurátorka Julie objeví na rentgenovém snímku starého obrazu od vlámského mistra z 15. století skrytý nápis. Co dalšího skrývají postavy dvou šachistů se ženou v pozadí? Opravdu někdo zabil rytíře, jak říká nápis? Julia se vydává po stopách dávného příběhu za pomoci svého přítele historika Álvara. Ten je však zakrátko nalezen mrtvý. Je možné, aby existovala spojitost mezi obrazem a přítomností? Je skutečně ohrožen i její život, anebo ji chce tajuplný protihráč ušetřit? Děj plný hudebních, logických, malířských, literárních i historických hříček směřuje k nečekanému a šokujícímu rozuzlení. (Založil/a: Charlie91)

CarolineS
  11. 10. 2013, 16:29
Teoreticky by vrcholem knihy mělo být její rozuzlení, které je většinou na konci. Bohužel tahle kniha má spíš sestupnou tendenci. Začátek a i střed je napsán brilantně, o závěrečné části se to říct nedá. Je zbytečně roztahaná, v některých pasážích dokonce nudná a obsahuje příliš mnoho vysvětlování najednou.
Jinak je to ale skvělá kniha, s docela dobrou zápletkou a strhujícím prostředím španělských umělců v 80. letech.
Myslím, že tuhle knihu můžu s klidným srdcem doporučit každému, kdo si chce přečíst nějakou příjemnou oddechovku.
SonaH
  3. 11. 2011, 12:35
Chytré a naprosto mě to vtáhlo do děje. Když jsem ji chtěla koupit jako dárek, byla absolutně vyprodána.