Neohrožená 1

Neohrožená 1 Originální název: Fearless

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-471-6

BB art (2005) 80-7341-471-6 173

Sedmnáctiletá studentka Gaia má jméno jako bohyně a má také nadlidské schopnosti, i když o nich ví pouze ona - narodila se "bez genu strachu", takže nejenom že se ničeho nebojí, ale současně má i v normálních situacích tolik síly a zručnosti a vytrvalosti, jako jiní lidé mají jen v adrenalinových (stresových) situacích. Vzhledem k tomu, že tahle "Superdívka" žije v současném New Yorku a ve čtvrti plné násilí, obě vlastnosti bohatě využívá.
Gaia bydlí u George, tatínkova dávného kamaráda, a Elly, jeho manželky. Na tatínka se zlobí, protože před pěti lety, po maminčině tragické smrti, se vypařil a od té doby se jí slůvkem neozval. Gaia ho považuje za zrádce, netuší, že pracuje na tajném úkolu pro CIA a k dceři se nesmí přiblížit především kvůli jejímu vlastnímu bezpečí.
Ed je Gaiin kamarád. Také je upoutaný na invalidní vozík, je do ní tajně zamilovaný a občas jí jde na nervy. A Gaia je zamilovaná do Sama, který chodí s Heather. Ze žárlivosti Gaia neupozorní Heather, že v parku řádí násilník, a když Heather skončí s bodným poraněním v nemocnici, Gaia se cítí provinile a rozhodne se násilníka sama domadnout a vlastnoručně zneškodnit. Ale nějak se k tomu přimotá i Sam a všechno je složitější, než vypadalo původně. Ostatně ani George, ani Ella nejsou tím, na co vypadají... (Založil/a: Naiad)

kajas1993
  24. 8. 2012, 22:48
Tahle knížka mě svého času opravdu nadchla, hlavně jsem obdivovala sympaťáka Eda upoutaného na vozík. Hlavní hrdinka je ale také zajímavá osobnost.
vanitywhore
  14. 9. 2011, 13:27
Určitě hodně originální a zajímavý příběh mladé Gaiy,která se narodila bez genu strachu a využívá toho aby nakopala zadky zločincům.Na první pohled jednoduchý,ale ve skutečnosti složitý příběh chytí a už nepustí.Sice Neohrožená není pro každého,ale já si domů musela nakoupit osm knih,jak mne to chytlo:)
VeronikaK
  25. 7. 2011, 15:51
Tak z této knihy jsem byla trochu zmatená, nějak mi nesedí styl psaní, dočetla jsem knihu do 3/4 a po té jsem ji odložila, prostě mi to nějak nesedlo...i vyjadřování hlavní hrdinky mi připadá dosti pubertální, no asi už jsem na to moc stará ?! :) tak jsem přesedlala na bratrstvo černé dýky :)