Narcis a Goldmund

Argo - 2005
ISBN: 80-85794-00-7

Argo (2005) 80-85794-00-7 257
Argo (1995)

Nové, samostatné vydání lyrizovaného románu z roku 1930. Ústřední dvojice postav této knihy symbolizuje základní antinomii Hessova díla: protiklad člověka duchovního a člověka smyslového, protiklad etického a estetického, protiklad postoje myslitelského a postoje uměleckého. Tento spor „ducha a těla“, reprezentovaný mnichem Narcisem a nadaným umělcem Goldmundem, zůstává nerozřešen. (Založil/a: Liška)

Sacrifice
  2. 12. 2013, 23:33
Ráda bych k tomu napsala něco, kvůli čemu po tom náhodný nerozhodný čitatel sáhne. Je to krásné. Je to taková knižní road movie ze středověku. Když se dostanete k pasáži s morem, máte dojem, že se vám i kniha rozteče mezi prsty jako shnilé maso a cítíte tu nasládlost mrtvol. Je to o hledání sama sebe a o přátelství, které je ke konci tak tklivé, až vám je líto, že brečet v autobuse je přinejmenším nezvyklé.
S tímhle dílem jsem se dostala do věku, kdy si přečtu knihu dvakrát.
BíláVrána
  11. 3. 2013, 20:01
Opět jsem uchvácena lehkostí, s níž pan Hesse umí představovat těžká a hutná témata. Kniha je vystavěna na četných kontrastech, je mistrně vyklenuta a zacyklena. Posunula mne v mém vlastním putování o kousek dál.
hanka24
  12. 7. 2015, 16:10
Poněkud těžší kniha, potřeba číst mezi řádky. Každý z nás asi občas hledá životní směr a smysl života, stejně jako Goldmund. Jsem zvědavá i na ostatní autorovy knížky, baví mě styl, jakým je knížka napsána.
žoužel
  3. 5. 2010, 20:45
Vždy když si tuto knihu znovu přečtu mám o trochu víc chuť do života...a tím bych normálně končila, ale komentář musí obsahovat min 150 znaků takže...