Katova píseň

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-765-3

Jota (2010) 978-80-7217-765-3 951
Český klub (1992) 80-85337-08-8 848

Kniha se snaží o faktografický výčet životních osudů vraha Garyho Gilmora a lidí s ním spjatých za období od propuštění z věznice v Marionu ve státě Illinois až do jeoh popravy o více než devět měsíců později v Utažské státní věznici. Kniha přísně vychází z rozhovorů, dokumentů, záznamů soudních jednání i z jiných původních materiálů procesu. (Založil/a: Mirko King)

janeicka
  17. 11. 2014, 17:26
Musím autora nesmírně obdivovat, že dokázal shromáždit velké množství dokumentů, svědectví i autentických záznamů, aby čtenářům zprostředkoval co nejvěrohodnější obraz posledních měsíců v životě amerického vraha Garyho Gilmora. Kniha se stala tuhým čtecím oříškem, skoro 850 stran nejen samotného příběhu, ale i různých přepsaných dokumentů z výslechů mi dalo docela zabrat. Ale nelituji, že jsem s knihou strávila velké množství času, jedná se o jedinečné dokumentární dílo, a autor za něj právem obdržel Pulitzerovu cenu.
ceBBek
  4. 10. 2011, 14:24
Je to spíše popis událostí kolem odsouzení Garyho Gilmora na smrt. Je to tím pádem trochu méně čtivé, ale určitě to ve vás zanechá stopy. Mailer odvedl opravdu skvělou práci, protože úroveň detailů tohoto případu je až ohromující.