Červená světlice na Nanga Parbatu

Červená světlice na Nanga Parbatu Originální název: Die rote Rakete am Nanga Parbat

Brána - 2005
ISBN: 978-80-7243-439-8

Brána (2005) 978-80-7243-439-8 281

27. června 1970 se podařil dvěma mladým Jihotyrolanům, bratrům Reinholdu a Güntheru Messnerovým, výstup Rupálskou stěnou na Nanga Parbat. Při sestupu druhou stranou do Diamírského údolí Günther tragicky zahynul pod lavinou. Reinhold přežil s těžkými omrzlinami a ještě v nemocnici začal sepisovat zprávu o dramatických událostech na osmitisícovce. Sotva však kniha vyšla, byla zakázána a Reinhold Messner musel dlouhá léta čelit obviňování, že bratra obětoval své ctižádosti. Nyní konečně, po nalezení Güntherova těla, znovu vychází původní kniha s množstvím fotografií a s novou, provokativní předmluvou Reinholda Messnera. (Založil/a: skjaninka)

j.pyr
  16. 12. 2015, 16:51
Velmi zajímavé, pokud čtete naráz, nebo s malým ostupem Hanse Salera - Mezi světlem a stíny. Jeden a ten samý příběh, různý pohled, a mám pocit, že rozumím oběma.