Československá lidová armáda na Rýnu

Československá lidová armáda na Rýnu Originální název: Československá lidová armáda na Rýnu

Naše vojsko - 2009
ISBN: 9788020608321

Naše vojsko (2009) 9788020608321 352
Naše vojsko (2007) 80-206-0832-X 348

Kniha je věnována operačnímu plánu - z října 1964 - pojednávajícímu o způsobu nasazení bývalé ČSLA v počátečním období války. Nejprve je věnována pozornost začlenění ČSLA do Varšavské smlouvy a vývoji sovětské vojenské strategie v 60. letech 20. století. Následuje podrobný rozbor plánu použití ČSLA v době války, spojený s charakteristikou středoevropského válčiště, analýzou poměru sil Varšavské smlouvy a NATO na válčišti, dále pak s popisem vzniku velitelství Československého frontu a forem jeho přípravy k plnění úkolů v útočné frontové operaci, včetně tzv. válečných strategických her. V další části knihy je věnována pozornost změně plánu použití ČSLA, ke které došlo ve 2. polovině 60. let, a souvislostem plynoucích z rozmístění sovětských vojsk na území Československa po 21. srpnu 1968. (Založil/a: skjaninka)

Karel Štěpánek Karel Štěpánek

Pavel Minařík Pavel Minařík