Bez milosti

Bez milosti Originální název: Without Mercy

VIK - 1996

VIK (1996) 336

Ze soužití Miriam Ali a jejího druha, pocházejícího z Jemenu, se narodilo sedm dětí. Pro matku se stalo nepřekonatelnou tragédií, když čtyři z nich byly zavlečeny do Jemenu, kde doslova živořily v nepředstavitelně krutých a ubohých podmínkách. Matka se pokouší o jejich záchranu, avšak už jenom naděje na setkání se všemi dětmi je mizivá. Příběh se soustředí především na Miriaminu dceru Nadiu, která byla svým otcem násilím dohnána k nelegálnímu sňatku a přinucena tak žít v poměrech, které jsou pro evropskou civilizaci zcela nepřijatelné a vymykají se jejímu způsobu chápání rodinného života.

Příběh ženy, která se pokouší zachránit své děti, které jsou násilím drženy v Jemenu. (Založil/a: Kresinho)

pove
  14. 5. 2013, 22:00
Velmi zajímavý příběh a velmi čtivě podaný. Ovšem nepochopila jsem (dle mého) naivitu nebo snad hloupost samotné autorky. Vzhledem k již prožitému po boku svého manžela nepojala ani kousíček podezření, že snad ty svoje holky už neuvidí? Když už jí to udělal před lety? Naprosto nechápu. Ovšem jako knihu k přečtení doporučuji všem.
MíšaH
  18. 12. 2010, 11:10
Kdyby to nebylo podle skutečné události, dala bych jen tři hvězdičky. Ale když člověk čte o bezmoci a nepráví a přitom ví, že to, co čte, se skutečně stalo (a mimochodem stále děje), hodně z toho mrazí. Rozhodně doporučuji přečíst.