Posedlost

Originální název: Taming the Beast

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-603-0

Víkend (2009) 978-80-7222-603-0 288

Sarah je premiantka a bezproblémová dívka ze středostavovské rodiny. Až do dne, kdy jí do života vstoupí Daniel Carr, učitel angličtiny a vzorný otec rodiny. Spojuje je obdiv k Shakespearovi a... sex. Sex plný násilí. Probudí se v nich bestie, která brzy ovládne nejen jejich těla, ale i jejich mysli, životy. A když pak Daniel náhle ze Sářina života zmizí, upne se Sarah k sebezničující snaze jej najít, získat zpátky anebo nahradit. Fyzická vášeň se stává posedlostí a hledání lásky přerůstá v otázku života či smrti. Při snaze zkrotit tu bestii v sobě samé trpí Sářino okolí, trpí Daniel a ze všech nejvíc trpí ona.
Skandální téma milostného poměru žačky s učitelem není pro mladou australskou autorku Emily Maguirovou samoúčelné, je prostředkem k dokreslení možných povah sexu, autoritářství, závislosti a posedlosti. Ukazuje, jak jedno setkání či jediný okamžik dokáže změnit celý život. (Založil/a: Horqusa)

Emily Maguire Emily Maguire
*??.??.1976

maizy
  14. 3. 2013, 21:42
Zajímavá knížka. Zezačátku mě nebavila, prpvní část autorka popsala tak jakoby v letu a já tak měla dost rozporuplné názory. Když děj poskočil dopředu, knížka už byla čtivější. Ale je taková strašně temná. Závěr vůbec nebyl podle mých představ.
rispettare
  26. 6. 2011, 16:40
Knížka je to pěkná,ale nevím, asi jsem od ní čekala víc. Přesně teda od toho konce. Škoda. Dokážu si jí představit s mnohem lepším závěrem. Ale záleží na úhlu pohledu. :)