Bez ohňů je underground

Bez ohňů je underground Originální název: Bez ohňů je underground

Maťa - 2001
ISBN: 80-7287-020-3

Maťa (2001) 80-7287-020-3 228

Druhé, rozšířené vydání rozhovoru o historii nejvýraznější undergroundové skupiny - Plastic People of the Universe, od jejího založení po americké turné v roce 1999. S předmluvou Ivana M. Jirouse a doslovem Vráti Brabence. (Založil/a: skjaninka)

vladimirju
  29. 11. 2013, 21:05
Touto knihou si mně Jan pelc po hrůzném zážitku s knihou ...a bude hůř docela udobřil. Výborně napsáno, Mejla byl skvělý vypravěč.O partě PPU si každý může myslet svoje, ale oni chtěli pouze hrát hudbu, která je baví. Problém byl v tom, že nemohli.
Jaroslaf
  6. 3. 2013, 3:29
Tohle byla skvělá věc. Ačkoliv k Plastikům a Hlavsovi jsem neměl do přečtení této knihy žádný vztah, Hlavsovo vyprávění mě dostalo. Příběhy o tom jak kradli jiným kapelám ze sklepů aparaturu, páč to tentokrát prý "bylo v módě" nebo to jak se prý Hlavsa demonstrativně podřezal a po lékaři následně střílel ze vzduchovky mě dostalo. Skoro mi přišlo že narozdíl od Hlavsy se Martinu Jirousovi přezdívalo "magor" tak nějak nezaslouženě .) Z knihy androš přímo dýchá .)
jorick
  26. 1. 2012, 15:48
už dlouho, co jsem ji četl, ale zato opakovaně a mám ji za úžasný zdroj informací o undergroundu. Mejla je jedna z hlavních hybatelů a tvůrců podzemí a přitom z knihy má člověk pocit, že se jenom tak občas k něčemu připletl. Zpětně jsem smekal před jeho skromností, když jsem až později poznal šířku jeho uměleckého záběru.
kafeacigaro
  21. 12. 2012, 11:02
Čtení suprový, akorát se to musí brát trošku s rezervou, jak říkali jednotlivý členové PPU, tak měl prej Mejla neskutečnej "vypravěčskej" talent :-)
študent
  11. 7. 2011, 21:26
Tohle si musí přečíst každý, kdo se zajímá o naše moderní dějiny. Není to však suché čtení, je to úžasné vyprávění o historii kluků, kteří chtěli akorát dělat svoji hudbu. Vyprávění, ze kterého vám potečou slzy jak smíchem, tak smutkem (závěrem).