Tanky na Ukrajině

Tanky na Ukrajině Originální název: Panzers en Ukraine

Nezjištěno / Jiné - 2007

Nezjištěno / Jiné (2007) 164

Nakladatelství: Area 2007

Zahájením operace Barbarossa 22. června 1941 (německé krycí heslo pro invazi do SSSR), vysílá Německo na východ tři vojenské oddíly sdružující nejméně 120 divizí, největší koncentrovanou sílu, jakou kdy Wehrmacht dal během 2. světové války dohromady. V knize jsou popsány boje jednotek pod velením Generaloberst von Kleist, jež se odehrály v období od června do prosince 1941: vstup německých obrněných tanků na Ukrajinu (červen-červenec 1941), bitva při obklíčení Umaňu (červenec-srpen 1941), Kyjeva (srpen-září 1941), bitva o most v Dněpropetrovsku (srpen-září 1941) a konečně i bitva u Rostova (listopad-prosinec 1941), která byla pro Wehrmacht prvním velkým neúspěchem na východě. Text je oživen více než 300, většinou dosud nepublikovanými, fotografiemi. Dílo je nejen historickým, ale také humánním dokumentem. Ukazuje nám vojáky, jak jsou dennodenně konfrontováni s násilím a válečnými hrůzami. (Založil/a: skjaninka)